Slovan víťazom Steel Cupu, na záver zdolal Vítkovice

HC Vítkovice Steel  – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0,0:1)

Góly a asistencie: 3. Smoleňák (Cheechoo, Taffe), 55. Cheechoo

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Bartošák) – Baranka, Urbanec, Výtisk , Krenželok, Sloboda, Klok, Kovář, Sedlák – Němec, Roman, Zdráhal – Szturc, Balán, Olesz  – Kucsera, Květoň, Vandas – Kolouch, Illéš, Tomi.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Luža, Švarný, Plastino, Meszároš, Němeček, Rosandič – Smoleňák , Taffe, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Viedenský – Kubalík, Jeglič, Nedorost – Petráš, Zigo, Skalický – Šiška, Vopelka.

Rozhodovali: Mikula, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý. Vylúčení: 4:3.  Navyše Tomi 2+2 a Brust 10 OT. Využitie: 0:1

Po výhre nad Třincom nastúpil Slovan nad ďalším českým celkom. Proti Vítkoviciam začal výborne, keď už v tretej minúte využil presilovku, v ktorej Smoleňák, po súhre prvého útoku otvoril skóre. Vyrovnať mohli Vandas so Kuscerom, ktorým stopku ale vystavil dobre chytajúci Brust.

V polovici stretnutia Zdráhal minul v čistej šanci, na druhej strane v presilovke nepochodil Lušňak. Slovan svoje jednogólové vedenie udržiaval, musel byť však na pozore pri Brustovom výlete, kedy Zdráhal v dobrej šanci odmietol vyrovnanie.

Slovan mohol svoj náskok navýšiť po chybe domácich v rozohrávke, Viedenský svoju príležitosť nevyužil.  Hra mala spád, brankári oboch celkov boli na svojom mieste. Svoju šancu na druhý gól v zápase spálil Smoleňák, na druhej strane nepochodil ani Zdráhal. Druhý gól belasých prišiel v 55. minúte, kedy sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. Cheechoo po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. Nakoľko Třinec zdolal Linkopings 3:2, belasí sa radujú zo zisku Steel Cupu.

Foto zdroj: facebook HC VÍTKOVICE STEEL