MŠK  Žilina –  ŠK Slovan Bratislava 3:0 (3:0)

Góly: 4. Alves de Oliveira, 39. Bénes, 45. Mihálik

MŠK  Žilina: Volešák – Letić, Škriniar, Mabouka, Vavro – Káčer (83. Škvarka), Bénes, Pečovský, Paur (64. Hlohovský) – Mihálik (80. Haskič), Alves de Oliveira .

ŠK Slovan: Mucha – Čikoš, Gorosito, Saláta, Podaný, Sekulić, Kubík, M. E. González (46. Štefánik), Milinkovič (75. Oršula),  Zreľák, Priskin (57. Peltier).

RozhodovaliSedlák – Balko, Hrčka.

Diváci :3468

Šláger kola lepšie začala Žilina, ktorá z prvej strely na bránu súpera otvorila skóre. Presadil sa Alves de Oliveira. Slovan mohol vyrovnať po dvoch Milinkovičových centroch z ľavej strany,  zo skrumáže pred Volešákom gól nevyťažil. Žilina pohrozila štandarnou situáciou, Slovan na druhej strane opečiatkoval po Kubíkovej strele žrď. V 25. minúte mohol Slovan po Milinkovičovom rohovom kope vyrovnať, Škriniar s Volešákom domácich zachránili. V 35. minúte preveril Muchu Bénes, brankár Slovana jeho pokus poľahky kryl. V 39. minúte z pravej strany centroval Mabouka, Bénes z blízka nedal Muchovi šancu. Na 3:0 gólom do šatne stanovil Mihálik.

Slovan si úvode druhého polčasu vytvoril dve  výbroné šance. V koncovke neuspel. Na druhej strane sa do koncovky pretlačil dvakrát Káčer, jeho strely leteli nad Muchovu bránu. Žilina hrala aktívnejšie, snažila sa pridať ďalší gól. Zahrávala viacero rohových kopov v rade, skóre sa nemenilo. V 66. mohol hlavičkou znížiť Zreľák, jeho pokus Volešák kryl. Pätnásť minút pred koncom zraneného Milinkoviča nahradil Oršula. Domáci mali zápas pod kontrolou, nič na tom nezmenila ani Peltierova  strela, ktorá tesne minula Volešákovu bránu.V záver zápasu mohol pridať štvrtý gól Alves de Oliveira, na Škvarkovu prihrávku nedosiahol.

Ohlasy k zápsau, zdroj skslovan.com:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Gratulujem domácim k víťazstvu. Vedeli sme, že Žilina má kvalitné mužstvo s mladými hráčmi, ktorí budú behať 90 minút. Nevyšiel nám už vstup do zápasu a veľmi rýchlo sme inkasovali. Potom sme si vytvorili dve-tri šance, z ktorých sme mohli vyrovnať. Trafili sme však len žrď. Naopak, dostali sme ešte dva góly a prakticky sme si prehrali zápas už za prvý polčas. Po prestávke sme skúšali niečo zmeniť. Vysunuli sme napádanie vyššie, opäť sme mali príležitosti, ale opäť bez gólu. Niektorí hráči ma dnes výkonom a prístupom uspokojili viac, iní menej. Som však presvedčený, že deň za dňom, týždeň za týždňom sa budeme posúvať vpred. V tréningoch mužstvo pracuje veľmi dobre. Žiaľ, začali sme v rozbehnutej sezóne a niektorí súperi sú napríklad aj z hľadiska fyzickej pripravenosti na tom lepšie. Pracujeme na tom, aby sme tento ich náskok zmazali, a zároveň dosahovali čo najlepšie výsledky.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Videli sme veľmi dobrý zápas. V prvom polčase sme podali excelentný výkon, ktorý bol nielen efektný, ale aj efektívny. Vedel som, že bude dôležité ustáť za stavu 3:0 úvod druhého polčasu, čo sa nám podarilo. Som rád, že po reprezentačnej prestávke chlapci vynikajúco pracovali nielen smerom dopredu. Dobre fungovala aj obrana a podržal nás aj brankár Volešák.“