Preview: HC Slovan Bratislava – KHL Medveščak Záhreb

Streda 15.2.2016 bude posledným dňom pre Slovan v KHL pre sezónu 2016/17. Na svojom ľade opäť privíta Medveščak Záhreb, tentokrát budú belasí písaní už ako domáci tím. Stretnutie je už dlhšiu dobu vypredané, v priamom prenose ho odvysiela Sport 2 od 18:45.

Screenshot_2

HC Slovan

Slovan ukončí svoju piatu sezónu v nadnárodnej lige opäť doma, kým v premiérovej a vlaňajšej sezóne sa lúčil s divákmi po vypadnutí v playoff, v druhej, tretej a piatej sezóne žreb i okolnosti umožnili domácu rozlúčku s divákmi. Po včerajšom síce zaujímavom, no takticky nie príliš zvládnutom výkone(výhra 5:4 po predĺžení) sa budú zverencí trénera Říhu snažiť o trojbodový zápis, čím by ukončili základnú časť s 85 bodmi. V zostave nastane minimálne jedna zmena, Barry Brust pre nezvládnutie emócii dostal dva vyššie tresty a sezóna sa preňho končí. Do brány by mal ísť Pogge,ktorý si v utorok pri Kundrátkovom góle pripísal asistenciu, z Prešova bol naspäť povolaný Pavlas. Nastanú aj iné zmeny? V rozlúčkovom zápase po včerajšej skúsenosti očakávame „rozumnejší“ výkon belasej družiny.

Pogge (Pavlas) – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Bačík, Luža – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Chipchura, Jeglič, Musatov –  Šťastný, Lušňák, Skalický –Vopelka, Šiška, Petráš?

_mg_9910

KHL Medveščak Záhreb

Podobne aj hostia ukončia svoju sezónu, otázkou nateraz ostáva, či proti Slovanu neodohrajú svoj posledný zápas v KHL vôbec, rozhodne sa v ďalších mesiacoch. V utorok nastúpil Medveščak so 14 korčuliarmi pre známy postoj klubu po strate možnosti bojovať o playoff. Zápas zvládli na svoje možnosti výborne, tréner nebude mať veľa dôvodov na zmeny v zostave. Medvedi majú na konte zatiaľ 69 bodov, čo je o jeden bodík viac ako nazbierali v ich najslabšej sezóne 2014/15.

Reč čísiel

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 82 b

Celkové skóre: 137:161

Forma z domácich zápasov:  11-5-4-9 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16.8%/ 83.5%

Zranení hráči: Radek Smoleňák, Marek Viedenský, Andrej Meszároš, Václav Nedorost, Marek Ďaloga

Počet bodov: 69 b

Celkové skóre: 133:179

Forma zo zápasov na ihriskách súperov:  7-1-3-18 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 16 gólov Alexandre Giroux

Najlepší nahrávač: 26 asistencii Francis Paré

Najlepší hráč: 36 bodov Francis Paré

Najvyťažovanejší hráč:23:43 minút Bezina Goran

Najtrestanejší hráč: 120  minút Alexandre Buldoc

Celkový počet trestných minút: 1206  minút

Úspešnosť brankárov:  Michael Garnett 90.3%, Sergej Gaiduchenko 87.1%