Preview: HC Slovan Bratislava – Barys Astana

V pondelok o 18.30 HC Slovan na svojom ľade privíta hokejistov Barysu Astanu

HC Slovan

Slovan hral s Lokomotivom vyrovnanú partiu. Osudovou sa mu stal záver druhej tretiny, kde dvakrát inkasoval. Na tieto dva góly nedokázal odpovedať, preto s Lokomotivom prehral. Proti Barysu sa belasí zabojovať o dobrý výsledok a pred reprezentačnou prestávkou potešiť svojich fanúšikov. Svojmu protivníkovi majú čo oplácať, v prvom meraní síl mu na jeho ľade podľahli 3:0. Posledný domáci duel s Astanou rovnako prehrali na nulu.

Barys Astana

Mužstvo z Kazachstanu má tri silné útoky. Aj to ho radí medzi ofenzívne celky, tento rok nastrieľali 83 gólov, za čo im patrí tretie miesto v tabuľke najlepšie strieľajúcich mužstiev. Prvé miesto obsadil Jekaterinburg, ten strelil 90 gólov, druhý Jokerit 84. V minulosti medzi kanonierov v drese Barysu patrili zámorskí hráči. Tento rok je najlepším kanonierom mužstva domáci Kazach Starčenko. Obrovskou zbraňou Astany sú presilovky, kde nastrieľali 27 gólov, viac dal už iba Jekaterinburg – 30. V lige sa im aktuálne darí, bodovali v 8 zápasoch po sebe. Naposledy prehrali 14.10 la ľade Omsku.

Celkové skóre: 50:94

Bilancia doma: 5-1-0-7 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Celkové skóre: 83:63

Bilancia vonku: 4-3-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 11 gólov Roman Starčenko

Najlepší nahrávač: 16 asistencii Darren Dietz

Najlepší hráč: 26 bodov Roman Starčenko

Najvyťažovanejší hráč: 23:23 minút Darren Dietz

Najtrestanejší hráč: 28 minút Patrice Cormier

Celkový počet trestných minút: 213 minút

Úspešnosť brankárov: Henrik Karlsson 91.6%, Dominik Hrachovina  91.4%