Päť postrehov zo zápasu proti Ak Bars Kazaň

HC Slovan podľahol favoritovi z Kazane 3:6. Snahu Slovana uhrať lepší výsledok v hľadisku sledoval aj tréner futbalistov Slovana Ivan Vukomanovič s rodinou.

Desprésov návrat

Kanadský zadák si proti Kazani zahral viac ako očakával. Ešte ráno pred rohkorčulovaním nebolo jasné, či nastúpi. Napokon začínal v pozícii siedmeho obrancu. Stretnutie dohrával v prvej obrane. V závere prvej tretiny bol v zárodku akcie, keď v rohu ihriska vybojoval puk, ktorým Smoleňák vyzval Mikúša na vyrovnanie. V druhej časti predviedol viacero obetavých zákrokov, či zblokovaných striel. Postaral sa aj o kuriózny gól na 2:1. V závere zápasu bol pri Azevedom zásahu, keď nedokázal kanadského útočníka ubrániť.

Stopercentný Smoleňák

Radek Smoleňák v minulých sezónach vystupoval v pozícii strelca. Tento rok  skorej góly pre svojich spoluhráčov pripravuje. Spomínali sme jeho jeho prihrávku na vyrovnávajúci gól. V tomto stretnutí nepatril medzi strelecky najaktívnejších hráčov. Počas presilovky potvrdil svoju dobrú orientáciu v bránkovisku, aby puk pretlačil za Garipovov chrbát. Bol to jeho jediný strelecký pokus smerom na bránu v zápase. Smoleňák má na svojom konte už jedenásť bodov, čím vyrovnal svoje minuloročné maximum, keď pre zranenie odohral len trinásť stretnutí.

Vyškolenie z efektivity

Kazaň belasým ukázala ako treba dávať góly. V zápase uspela šesťkrát a to ešte dva zásahy súperovi neboli uznané. Zatiaľ, čo Slovan nedokázal premeniť stopercentné príležitosti z hokejok Kašpara, nájazdu Viedenského, či dve super šance Řepíka, súper nedal pri svojich príležitostiach Štěpánkovi šancu. Je to škoda, lebo Slovan si za svoju snahu zaslúžil pridať viacej gólov. Kazaň v podstate hrala to, čo potrebovala, nič navyše nemusela pridať. Darilo sa Sekáčovi, ktorý zaznamenal štyri body (2+2). Potlesk fanúšikov si pri nástupe vyslúžil Andrej Markov, 38-ročný veterán bol oporou mužstva, vďaka svojmu prehľadu si v stretnutí pripísal dve asistencie. Bol to on, čo si jemne zrazil Desprésov puk za Garipovov chrbát.

Zranenia obrancov

Slovanu sa začína lepiť smola na päty. V úvode ročníku sa mu zranil Kanaďan Després, súboj s Kazaňou nedohrali Cam Barker ani kapitán Andrej Meszároš. Prvý menovaný sa z hry vytratil počas prvej tretiny, v zápase odohral iba 3:06 minúty. Meszároš odišiel do šatne v 44.minúte, kedy Slovan dohrával duel na štyroch obrancov. Meszároš stihol v zápase v druhej tretine zlomiť hokejku. O tom, či obaja pocestujú na dvojzápas do Moskvy sa rozhodne v najbližších dňoch.

Neúspešný Boldižárov debut

Miloš Říha dáva v zápasoch príležitosť aj mladým hráčom. Svoje prvé štarty má na svojom konte odchovanec Slovana Tomáš Hedera. Ten má na svojom konte päť štartov. Útočníci Hecl sedem,  Sloboda štyri, obranca Černý tri. Premiéry v KHL sa dočkal aj Dávid Boldižár, ktorý v minulej sezóne nastupoval za juniorku Slovana, strávil na ľade 2:50, zo zápasu odchádzal s mínusovým bodom.