Belasí zdolali Sibir Novosibirsk, hrdinom Gélinas

By  |  0 Komentárov

Úvod zápasu mal Slovan veľmi podobný ako ten z nedele proti Barysu. V dobrej šanci sa ocitol Lunter ale neuspel. Na druhej strane musel dvakrát zasahovať Čiliak. V 13. minúte sa do pásma dostal Rau, strelou medzi betóny poslal Slovan do vedenia. Už o pár minút ten istý hráč tesne minul. V závere tretiny Virta minul odkrytú bránu. V úvode druhej časti Slovan ubránil štvorminútovú presilovku. V zápätí nevyužil tú svoju, kde ale musel Čiliak zasahovať pri úniku domáceho hráča. V polovici zápasu kryl aj strelu od Piganoviča. Slovan v závere druhej a na začiatku tretej tretej časti ubránil presilovku, ktorú rozdelila zápasová prestávka. V 43. minúte sa do šance predieral Liška, obrana domácich ho zastavila iba faulom, presilovku však Slovan nevyužil.  Čiliak trinásť minút pred koncom zápasu bravúrne zasiahol proti  Tkačenkovi.  Štyri minúty pre konci sa z ťažkého uhlu presadil Kazakov. V predĺžení využil presilovku Gélinas, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan. Ukončil tak päťzápasovú sériu bez výhry.

HK Sibir Novosibirsk – HC Slovan Bratislava 1:2 pp (0:1, 0:0,1:0 – 0:1)

Góly: 56. Kazakov -13. Rau (Baranov, Švarný), 65. Gélinas (Taffe)

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov  – Alexejev , Loginov, Vorobej, Piganovič, Morozov, Demidov, Savčenko – Sajustov, Bertrand, Dugin – Michajlov, Kazakov, Šarov – Romancev, Tkačenko, Šaškov – Pešechonov, Bodrov, Komarov – Jakovlev

HC Slovan Bratislava: Čiliak– Sersen , Gélinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Klok, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Sukeľ, Virta, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Chipchura, Rau, Barabanov

Rozhodovali: Ravodin, Sidorenko – Sazonov, Strelcov.  Vylúčenia 4:6, Presilovky 0:1  Oslabenie 0:0