Basketbalistky BK Slovan s februárovým honorom tím mesiaca (FOTO)

Február je najkratším mesiacom v roku.V tomto mesiaci sa pre niektorých Slovanistov sezóna skončila, iným začala. Pozoruhodné výsledky dosiahli hokejisti Slovana, pre ktorých je koniec sezóny vykúpením.

HC Slovan

Počas sezóny zraneniami zdecimovaný Slovan, dohrával posledné tri zápasy  v ročníku s 15 hráčmi. Šancu na postup  do play off stratil Slovan definitívne po nevydarených výsledkoch z úvodu mesiaca. Žiaľ nočnou morou bol debakel na ľade CSKA, kde Slovan inkasoval neuveriteľných 12 gólov. Slovanu nevyšli zápasy na tripe, hoci proti  Čerepovcu a Novgorodu nebol horším tímom. Po 15.2. ostalo v tíme iba jeho torzo. Proti Dinamu Riga, SKA  Petrohrad a Jokeritu Helsinki odohrali Slovanisti zápasy na tri útočné formácie a päť obrancov. Dominik Rehák sa strelecky presadil proti Dinamu Riga, bol to jeho prvý gól v drese Slovana v tejto sezóne. Proti Jokeritu  naskočil do zápasu v poslednej tretine aj Mário Lunter. Slovan v závere sezóny siahol na úplne dno svojich síl, odmenou mu boli výhra 5:2 nad SKA i remíza 2:2 s Jokeritom Helsinki, keď dokázali vyrovnať  z 0:2.

DSC00536

ŠK Slovan

Počas februára odohrali belasí niekoľko prípravných zápasov. Trénera Chovanca najviac uspokojil výkon v zápase s Red Bull Salzburg ako aj dve vystúpenie proti FC Koper. Pre bratislavských divákov  bola udalosťou mesiaca skutočnosť, že  po deviatich rokoch sa odohralo bratislavské derby Slovan vs. Inter. Rozdiel medzi oboma klubmi bol markantný, o čom hovorí aj samotný výsledok 6:0 pre Slovan. Prvé jarné kolo Slovanu nevyšlo. Po prehre so Žilinou 0:2, narástla strata na čelo tabuľky na 15 bodov. Výkopové práce nového Tehelného pola zatiaľ pokračujú podľa plánov, aj keď sa objavil protest od prokurátora smerom k výstavbe.

slo zilina

BK Slovan

Počas februára odohral BK Slovan štyri zápasy.  Zaujali najmä výhry nad Šamorínom a výhra na palubovke Banskej Bystrice. Slovanistky si tak zabezpečili konečnú šiestu priečku.  V poslednom zápase prehral Slovan s Cassoviu. Slovanistky odohrali stretnutie s v oklieštenej zostave, ich najlepšie hráčky do Košíc necestovali.  V play off narazili belasé na Ružomberok. Po bojovnom výkone ťahali hráčke BK Slovan v prvom zápase za kratší koniec. V tomto zápase sa zranila Simona Marcová. Druhý zápas je na programe v stredu o 18.00 v Dome športu.

DSC_0051

Juniori HC Slovan

Vo februári odohrali juniori päť stretnutí. Škoda drobných zaváhaní na ľade Žiliny.  Tieto straty bodov stáli belasých prvenstvo po základnej časti. Slovan ide do play off z druhej priečky. Vo februári sa darilo prvej formácii, Halama-Brodek -Tibenský, ktorí dokopy nazbierali 27  kanadských bodov.

Topolcany_11

HBT Slovan

Hokejbalisti Slovnana odohrali iba jediný zápas, s Apollom Ružinov si poradili 6:4.

Tím mesiaca : BK Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca:  Libor Hudáček, ten si svoju formu načasoval na záver súťaže, keď počas februára zaznamenal 6 bodov (3+3)

Zápas mesiaca: HC Slovan – SKA Petrohrad

Gól mesiaca:  Zakončnie Vladimíra Mihálika, jeho gól nájdete tu

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výkon 15 statočných hráčov v posledných troch zápasoch Slovana v sezóne

negatívne – situácia v hokejovom Slovane

Prepadák mesiaca: nevydarený trip, kde Slovan odchádzal domov bez bodu po skóre 6:29

HC Slovan Bratislava – 1-0-1-6  (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 17:37

juniori HC Slovan Bratislava, a.s. – 3-1-1-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 23:8

BK Slovan Bratislava – 2-2 (legenda: výhra-prehra), skóre 232:255

HBT Slovan – 1-0  (legenda: výhra-prehra) skóre 6:4