Belasé uspeli v bratislavskom derby (FOTO+VIDEO)

Ôsme kolo I. slovenskej ligy žien prinieslo historicky premiérové súťažné derby medzi dvoma klubmi z hlavného mesta ŠK Slovan Bratislava a NMŠK 1922 Bratislava, ktoré navyše sídlia v susediacich areáloch. V družstve NMŠK pôsobí viacero bývalých, ale i súčasných kmeňových hráčok Slovana a trénerom je Roman Jasovský, ktorý v minulosti viac ako 20 rokov úspešne viedol belasé žiačky. Jeho tím prišiel na umelú trávnu na Pasienkoch, kde sa stretnutie odohralo pod umelým osvetlením s výrazne defenzívnou taktikou, ktorá ešte nabrala na intenzite po tom ako sa hostky dostali v 13. minúte do vedenia po „ukážkovom vlastenci“ belasej kapitánky Alexandry Hollej. Slovan mal počas celého zápasu výraznú hernú prevahu, no futbalistky NMŠK veľmi pozorne bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov. Na začiatku druhého polčasu dopravila loptu do siete stopérka belasých Sandra Pribilová, avšak rozhodcovia odmávali ofsajd. Slovanistkám sa húževnatý odpor súperiek podarilo zlomiť až po hodine hry, keď po množstve nevyužitých šancí otočili skóre vo svoje prospech dvoma gólmi v podaní Martiny Šurnovskej (63. minúta) a Kataríny Niňajovej (64. minúta) v rozpätí 100 sekúnd. NMŠK následne otvorilo hru, no skóre sa už do konca súboja nezmenilo.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Z našej strany išlo o veľmi dobrý vstup do zápasu, keď sme si už v 10. minúte dokázali vypracovať dve veľké gólové príležitosti. V aktivite nás nepribrzdil ani smolne inkasovaný vlastný gól. Po prvý raz v tejto sezóne sme sa dostali do situácie, keď sme inkasovali gól ako prví. Táto partia dievčat je ale veľmi silná a aj za nepriaznivého stavu sme verili, že súboj zvrátime v náš prospech. Mojím dievčatám patrí veľké uznanie a poďakovanie za to, že dokázali otočiť zápas so súperom, ktorý veľmi obetavo bránil, a ktorý mal veľké odhodlanie nás potrápiť. Verím, že toto víťazstvo nás psychicky ešte viac posilnilo a všetko to dokážeme zúročiť v poslednom ligovom dueli jesennej časti sezóny.“

ROMAN JASOVSKÝ, tréner NMŠK: „Keďže Slovan považujem za najlepšie pripravené družstvo v I. lige žien po taktickej a kondičnej stránke, snažili sme sa na stretnutie podľa toho pripraviť. Aj keď sa radšej prezentujeme otvorenejším futbalom, tentoraz sme zvolili defenzívnejšiu taktiku s vyrážaním do rýchlych brejkov, ktorá nám aj dlho vychádzala. Po prvom našom góle po štandardnej situácii mala tesne pred polčasom gólovú šancu z protiútoku Veronika Frantová, ktorú nepremenila. Rovnako ako Žilina, aj Slovan nám dal v druhom polčase dva zlepené góly, ktoré rozhodli. Po týchto inkasovaných góloch sme aj my hru otvorili a snažili sa vyrovnať, čo sa nám žiaľ nepodarilo, no domáce sme držali v napätí až do konca stretnutia. Ďakujem našim hráčkam za bojovnosť a plnenie taktických úloh, pretože viacero z nich malo zdravotné problémy a aj napriek tomu na zápas nastúpili a preukázali svoj vzťah ku klubu a kolektívu. Myslím si, že sme videli kvalitné bratislavské derby, ktoré sa hralo v netradičnom večernom čase pred slušnou diváckou kulisou. Ako našu najlepšiu hráčku jednoznačne hodnotím brankárku Katarínu Horňákovú, ktorá niekedy slovanistky svojimi zákrokmi privádzala do zúfalstva. Z domácich sa mi veľmi pozdávala Martina Švecová, ktorá nám robila značné problémy a museli sme si dať na ňu mimoriadny pozor. Slovanu držíme palce v šlágri jesene v Bardejove. Som presvedčený, že to bude kvalitné stretnutie.”

VÝSLEDOK ŽIEN

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – NMŠK 1922 BRATISLAVA 2:1 (0:1)

Gól: 63. Šurnovská, 64. Niňajová – 13. Hollá (vlastný).

Zostava Slovana: Matúšková – Bačová (89. Sandtnerová), Pribilová, Čermáková, Pračková – Hollá (C) – Kaláberová (85. Ščasnárová), Šurnovská – Pucherová, Švecová, Niňajová (72. Čahojová).

10. Michalovce 8 0 0 8 4:32 0

Súboj junioriek už bol jasnou záležitosťou pre slovanistky, ktoré premiérovo nastúpili v novej sade bielych dresov a svoje protivníčky „zmietli“ 16:0. Dvojitý hetrik zaznamenala Natália Cepková, päť gólov strelila Kristína Kollárová. Hetrikom sa predviedla aj Tereza Bednárová, no a po jednom presnom zásahu si pripísali Dominika Gašparovičová a Andrea Múčková. Medzi zaujímavosti tohto dvojzápasu patrí aj fakt, že na strane oboch klubov nastúpili futbalistky s rovnakým menom Patrícia Sandtnerová, aj keď nie priamom proti sebe. Ide však iba o zhodu mien a neviaže ich spolu žiadny príbuzenský zväzok. Na strane Slovana sa takáto hráčka dostala na trávnik v súboji žien minútu pred koncom, no a jej menovkyňa absolvovala za NMŠK celý duel junioriek.

Futbalistky Slovana uzavrú jesennú ligovú časť v sobotu 11. novembra nesmierne dôležitými súbojmi na pôde Bardejova. Ako Slovan, tak aj Bardejov totiž nazbierali v ženskej i juniorskej lige rovnaký počet bodov a bok po boku stoja na čele tabuliek. Pôjde teda o priame konfrontácie o „jesenného majstra“. Stretnutie žien sa uskutoční na hlavnej ploche bardejovského štadióna so začiatkom o 12.30 hod, juniorky majú výkop o dve hodiny neskôr na vedľajšom ihrisku s umelou trávou.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – NMŠK 1922 BRATISLAVA 16:0 (9:0)

Góly: 2. A. Múčková, 5., 12., 27., 31., 44. a 52. Cepková, 9. D. Gašparovičová, 14. Bednárová, 30., 57., 66., 78. a 79. Kollárová, 32. a 61. Bednárová.

Zostava Slovana: Rezeková (C) – N. Kovácsová, D. Gašparovičová (41. Bošanská), B. Kubíková, Májovská (41. M. Blaškovičová) – Czvedlerová, Bednárová – A. Múčková (41. Chlepková) – Harvilová, Kollárová, Cepková.