MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

MFK Košice :Tofiloski – Tóth, Huk, Žebík, Dimun – Pavúk (70. Gáll), Šinglár (C) – Pačinda, Kubík, Haskič – Diaby (90+2. Horodník).

ŠK Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta (C), Čikoš – Simović, Štefánik (81. Peltier) – Mészáros (73. Oršula), Milinkovič, Soumah – Zreľák.

Žlté karty : Kubík – Čikoš

Rozhodca: Valášek – Lieskovský, Kováč.

Diváci: 5685

V metropole východu ako prví ohrozili košickú bránu Slovanisti. V tretej minúte Mészárosov center našiel Milinkovića, jeho hlavička išla tesne vedľa Tofilovskeho brány. Dlho sa hra odohrávala v strede ihriska, Slovan sa snažil presadiť dlhými nakopávanými loptami. Belasí mali loptu častejšie na kopačkám, v 20. minúte vysunul Milinković Kotulu, ktorého center našiel Zreľáka. Skóre sa nemenilo.  Blízko ku gólu bol v 25. minúte Karol Mészáros, ten ale z uhľa neprekonal Tofilovského. Košice odpovedali Hesikčovou šancou, Krnáč nemusel zasahovať. V 37. minúte zahrávali domáci rohový kop, Slovan neustrážil Tomáša Huka, ten nikým nekrytý otvoril skóre zápasu. V závere prvého polčasu mohol na dva nula zvýšiť Pavúk, Krnáč bol na mieste.

Prvú šancu v druhom polčase mal Slovan, priamy kop asi z 25 metrov poslal Milinković vysoko nad Tofilovskiho bránu. V 54. minúte sa Slovan dočkal vyrovnávajúceho gólu. Marko Milinković prekonal prudkou strelou spoza šestnástky   domáceho brankára, ktorý jeho strelu podcenil. O minútu mohol Zreľák poslať po Mészárosovej akcii Slovan do vedenia. Tentokrát Tofilovski dobre zasiahol. V 68. minút po priamom kope  mohol poslať Košice do vedenia Heskič, Krnáč bol na mieste. Slovan odpovedal Zreľákovou šancou. Pätnásť minút pred koncom sa po ďalšom priamom kope dostali Košice do vedenia. Hukovu loptu, nešťastne do vlastnej bránky tečoval Simović. Gól pripísali Hukovi. Slovan si prehrou skomplikoval boj o tretiu priečku, svojou hrou neoslnil.

Ohlasy po zápase – zdroj: skslovan.com

Ján Švehlík (tréner Slovana): „Dnes sme nenadviazali na zlepšené výsledky i výkony z posledných zápasov. Už vstup do zápasu nám nevyšiel, na môj vkus to bolo z našej strany veľmi nervózne. Potom nám pomohol vyrovnávajúci gól Milinkoviča, zdalo sa, že by to mohlo ísť dobrým smerom, stal sa opak. Nemalo by sa nám stávať, že inkasujeme dvakrát zo štandardných situácií, čo dnes rozhodlo o výhre domácich. Pritom sme hráčov ešte upozorňovali, že Košičania sú z týchto situácií nebezpeční, aj im v zápase veľmi dobre vychádzali. Myslím si, že zápasu by vzhľadom na priebeh hry viac svedčala remíza. Na druhej strane, v našom tíme predviedli 4-5 hráči veľmi slabé individuálne výkony, a to sa potom boduje veľmi ťažko.“

One thought on “Belasí cestujú z Košíc bez bodov

• 25. apríla 2015 at 22:20

Viete, čo je najsmutnejšie? Že tento tím, ktorý za takmer celú sezónu nezahral jediný zápas, za ktorý by som schuti zatlieskal, ešte stále hrá o európu.