Belasí s prvou zimnou posilou

By  |  0 Komentárov


ŠK Slovan Bratislava predstavil prvú zimnú posilu. Vedenie klubu podpísalo ročný kontrakt s maďarským reprezentantom Richárdom Guzmicsom, ktorý má na konte 28 reprezentačných štartov. Odohral všetky zápasy Maďarska na ME 2016. Richárd už zajtra odletí s tímom na sústredenie do Turecka.

Slovan získal skúseného stredného obrancu, ktorý využíva svoje fyzické predpoklady, dominuje vo vzdušnom priestore a je výborný v súbojoch jeden na jedného. Je pravák, avšak v posledných rokoch nastupoval ako ľavý stopér, čiže je univerzálne využiteľný v strede obrany. Guzmics doteraz pôsobil v troch kluboch – bol kapitánom v Haladási, potom patril k oporám Wisly Krakov a posledné dva roky strávil v čínskom klube Yanbian Funde.

„Našou prioritou bolo posilniť stopérsky post, chceli sme priviesť kvalitného stredného obrancu, ktorý bude zdravou konkurenciou pre Vasila Božikova a Kenana Bajriča. Som veľmi rád, že ešte pred odchodom tímu na herné sústredenie sme získali stopéra Richárda Guzmicsa, s ktorým sme podpísali ročný kontrakt. Do nášho mužstva prinesie bohaté skúsenosti z medzinárodnej úrovne, či už z reprezentácie alebo z klubových pôsobísk v Poľsku a Číne. Medzi jeho prednosti patrí predovšetkým dominancia v hlavičkových súbojoch a dôraz v osobných súbojoch, ktorý nám v niektorých zápasoch doteraz chýbal. Verím, že zvýšenie konkurencie na stopérskom poste bude pre našich obrancov tou správnou motiváciou a že sa zdravo pobijú o svoje miesto v základnej zostave, z čoho bude mať prospech celý klub. Richárda v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil  pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml a pokračoval,„O Richárda sme mali záujem už počas minulého leta, nenašli sme však zhodu s jeho bývalým čínskym klubom. Keď sa stal v zime voľným hráčom, tak sme neváhali a dokázali sme ho získať do nášho mužstva. Richárda veľmi dobre poznáme z poľskej ligy a taktiež z reprezentácie, na ME 2016 predviedol výborné výkony, keď nevynechal ani minútu a prispel k postupu Maďarov do osemfinále. Do tímu prinesie bohaté skúsenosti, ktoré budeme potrebovať v boji o titul i v európskych pohároch..

Richárd Guzmics úspešne absolvoval lekársku prehliadku a zajtra tak odletí s výpravou na sústredenie do Turecka. „Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Prichádzam s ambíciou prispieť k naplneniu klubových cieľov a získať titul pri príležitosti našej storočnice. Počas zimy som mal ponuky z Poľska i Maďarska, Slovan však bol prvou voľbou. Túžim hrať o trofeje a veľký dojem na mňa zanechal aj nový štadión na Tehelnom poli, ktorý som si bol osobne pozrieť. Teším sa, že si oblečiem belasý dres a stanem sa súčasťou klubu s úžasnou históriou,“ povedal Guzmics.

 

 

Foto, skslovan.com

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011