Belasých posilnil Srb z Celty Vigo

By  |  0 Komentárov


ŠK Slovan  získal po brankárovi Ružinskom ďalšiu posilu.  Do stredovej formácie, ktorá zvýši ofenzívny potenciál mužstva. Do Slovana Bratislava prichádza 22-ročný krídelník Dejan Dražič. Srbský mládežnícky reprezentant prichádza zo španielskeho klubu Celta Vigo.

Dejan najčastejšie hráva na poste krídelníka, je však využiteľný aj na poste podhrotového hráča. Jeho prednosťami sú rýchlosť, kreativita a silná pravačka, pričom dostatočne razantne dokáže vystreliť aj ľavou nohou. V Srbsku sa presadil v OFK Belehrad, odkiaľ v roku 2015 prestúpil do Celty Vigo. Za mládežnícke reprezentácie odohral dvanásť zápasov. O tohto hráča sa podľa srbských médii zaujímal aj Partizán Belehrad.

„Už na začiatku letnej prípravy sme avizovali, že chceme zvýšiť konkurenciu v krídelných priestoroch. Dejana Dražiča sme si vytypovali už dávnejšie a dlhodobo sme ho sledovali. Je to typologicky odlišný krídelník, než akých sme mali doteraz k dispozícii. Dejan je veľmi rýchly, zároveň technicky dobre vybavený a silný v súbojoch jeden na jedného. Stále má len 22 rokov, takže potenciál jeho ďalšieho rastu a zlepšovania je naozaj veľký. Najčastejšie hráva na krídle, no je alternatívou aj na post tzv. desiatky, čiže podhrotového hráča, kde môže vytvoriť zdravý konkurenčný tlak na Dávida Holmana. Som veľmi rád, že sa nám Dejana podarilo získať, pretože na trhu bol o jeho služby veľký záujem zo strany popredných klubov. Dnes sme s ním podpísali štvorročnú zmluvu. V Slovane ho vítam a som presvedčený, že prispeje k naplneniu našich cieľov,“ vyhlásil pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„V najbližších dňoch plánujeme dotiahnuť príchod krajného obrancu. Po tomto príchode bude káder na nový súťažný ročník kompletný. Ciele na novú sezónu sú tie najvyššie. Jednoznačne pôjdeme za tým, aby sme doma oslávili storočnicu ziskom majstrovského titulu,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Dejan Dražič ešte v mládežníckych kategóriách nosil dres Partizanu Belehrad. Od roku 2013 pôsobil v OFK Belehrad, kde si zahral v jednom tíme spoločne s Aleksandarom Čavričom. Dražič sa počas dvoch rokov v OFK Belehrad prebojoval do srbskej reprezentácie do 19 rokov, pričom odohral tri zápasy na európskom šampionáte tejto vekovej kategórie.

Dejan ako veľký talent srbského futbalu zamieril v roku 2015 do španielskej Celty Vigo. V silnej konkurencii bojoval o svoje miesto v tíme a pripísal si štarty v prestížnej La Lige. Sezónu 2016/17 strávil na hosťovaní vo Valladolide. Nedávno skončený ročník odohral za druhý tím Celty, v 39 zápasoch strelil osem gólov.

„Nesmierne sa teším, že som sa stal súčasťou tohto veľkého klubu. Nebudem veľmi hovoriť o sebe, pretože chcem nechať fanúšikov, aby si na mňa sami urobili názor. Môžem len sľúbiť, že urobím všetko pre to, aby sme boli úspešní. Viem, že Slovan má vždy najvyššie ciele a svojimi výkonmi chcem prispieť k ich naplneniu. Veľmi sa teším aj na nový štadión, ktorý bude nádherný,“ povedal Dejan Dražič.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011