Brankárska akedémia Slovana

By  |  0 Komentárov

Brankársky post je vo futbale špecifický a nesmierne dôležitý pre úspech tímu. Pre ŠK Slovan patrí výchova mladých futbalistov medzi významné priority.

Každá mládežnícka sekcia má vlastného trénera brankárov, ktorí sa dennodenne venujú mladým futbalistom v tréningovom procese. Od kategórie U14 je na každom zápase k dispozícii tréner brankárov. Brankárska akadémia ŠK Slovan je jedinečná či už počtom brankárom alebo tréningovým procesom. V súčasnosti v belasom trénuje 37 brankárov a brankárok, ktorým sa venuje 6 špecializovaných trénerov.

„Brankárska akadémia vznikla za účelom prípravy na výchovu brankárov pre potreby prvého tímu i slovenskej reprezentácie. Našim mladým brankárom sa dennodenne venujú špecializovaní tréneri, ktorí dbajú na ich zlepšovanie a futbalový rast. Snažíme sa aplikovať moderné metódy a držať krok s aktuálnymi trendmi. Medzi odchovancov našej brankárskej akadémie patrí napríklad slovenský reprezentant Dominik Greif, za slovenské mládežnícke reprezentácie chytá ďalší mladý brankár Martin Trnovský a odchovankyňou pôvodnej brankárskej akadémie je Mária Korenčiová, slovenská reprezentantka a hráčka AC Miláno, povedal klubový web šéftréner brankárskej sekcie ŠK Slovan Miroslav Hrdina. 

„V tréningovom procese kladieme dôraz na detail a vývojové etapy v príprave brankárov. Dôležitá je pre nás systematickosť a dlhodobé plánovanie prípravy brankárov. Zameriavame sa na brankárov z blízkeho i širšieho okolia, pričom pre brankárov zo širšieho okolia je k dispozícii ubytovanie na Akadémii ŠK Slovan. Na diagnostiku pohybových schopností používajú tréneri spolu s kondičným trénerom moderné prístroje (fotobunky, Fitro Dyne, Fitro Jumper) a na monitorovanie tréningového zaťaženia športtestery (Polar Pro). Brankárov testujeme v spolupráci s kondičnými trénermi, máme k dispozícii analytické programy i špeciálny prístroj, ktorý simuluje strely na bránu. Pri tréningoch a zápasoch využívame kamery na analýzu technických alebo taktických nedostatkov brankárov, ktoré potom vyhodnocujeme pri podrobných analýzach,pokračoval Miroslav Hrdina.

Zakladateľom pôvodnej akadémie bol Alexander Vencel st. a od roku 2016 na jeho skvelú prácu nadviazala nová brankárska akadémia pod vedením Pavla Hrnčiarika, Jána Muchu a Miroslava Hrdinu. V súčasnosti akadémiu vedie tréner brankárov pri prvom tíme Miroslav Hrdina.

Na slávnostnom predstavení akadémie v prestávke zápasu Slovan – Sereď sa zúčastnili Alexander Vencel st., Dominik Greif a Mária Korenčiová.

Ako sa stať brankárom v brankárskej akadémii ŠK Slovan Bratislava?

Napíš nám údaje o tebe na brankar@skslovan.com a príď medzi nás. 

Tréneri brankárov v kategóriách:

U8 – U11 Rudolf Nagy

U12 – U13 Jakub Plánička

U14 – U15 Matej Babic

U16 – U19 Štefan Senecký, Tomáš Pažítka

„A“ muži – U21 Miroslav Hrdina

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.