Päť postrehov zo zápasu s Admiralom Vladivostok

HC Slovan pokračuje vo víťaznom ťažení. Po Kunlune Red Star doma zdolal Admiral Vladivostok 4:3, tentokrát nie po predĺežení ale po základnej hracej dobe. Bola to jeho štvrtá výhra v rade. V polovici stretnutia však prehrával 1:3. Týmto skóre prehrával aj prvom vzájomnom stretnutí, kde napokon zápas otočil na konečných 4:5. V čom boli tieto zápasy podobné?

Čudná prvá tretina

Tá bola čudná aj v prvom zápase, kde súper po dvoch strelách viedol 2:0. V Bratislave rovnako viedol 2:0, po góloch, ktoré musel odobriť v obidvoch prípadoch viedeorozhodca. Slovan však vôbec dva nula prehrávať nemusel, keby v oslabení uspel Chipchura. V prvej časti ho viackrát prísne rozhodcovia poslali na trestnú lavicu, keď inkasoval štyri menšie tresty v hre. Našťastie tretí gól súper nepridal, naopak po súhre prvej formácie sa v závere tretiny presadil Jeff Taffe.

Stopercentný Taffe

Americký útočník potvrdzuje rolu produktívného hráča, čo ho zdobí celú jeho kariéru. Proti Admiralu mal prsty v troch zo štyroch gólov Slovana. Veľmi dôležitý bol spomínaný gól v prvej časti. Bola to jediná strela Jeffa Taffea v zápase, ktorá skončila tam, kde si Jeff želal. Mal teda v stretnutí stopercentnú v úsepšnosť streľby na bránu. Svoj prehľad potvrdil pri vyrovnávajúcom góle, kedy na seba naviazal hráčov súpera, včas načasoval prihrávku na Gélinasa, ktorému sa otvoril priestor, aby presnou strelou rozveselil tribúny.

Bojovní námorníci

Nedá sa povedať, že by Admiral svojim výkonom v Bratislave presvedčil. Hral to, čo na čo má. Využil svoje šance. Zápas mal dobre rozohraný, napriek tomu odchádzal bez bodov. Pri treťom góle využil svoju bojovnosť a rovnako tak nedôslednosť Slovana pri vyhodení puku z tretiny. Ten skončil na modrej čiare, Čiliak strelu od modrej neudržal. Viackrát ale branká Slovana dobre zasiahol. Medzi lepších hráčov Admiralu patril Slovák Marek Hovorka, ktorý sám v dvoch zaujímavých možnostiach pred odkrytou bránou neuspel.

Dvakrát zostrelený

Hokej bolí. O tom by po tomto zápase mohol rozprávať Rudolf Červený. Toho v druhej tretine tvrdo k ľadu poslal obranca súpera, ktorý ho trafil lakťom do zubov,  hra pokračovala, píšťalka hlavných rozhodcov na prekvapenie všetkých zostala nemá. Až po chvíli rozhodcovia hru prerušili. Otrasený český útočník napokon zamieril na hráčsku lavicu. V závere zápase sa Červený vrhol do Kubátovej strely. Puk ho trafil niekde pod kolenom, hra sa prerušila až o pár sekúnd, keď si rozhodcovia všimli na ľade ležiaceho Červeného. Ten za pomoci lekára dokorčuloval na striedačku.

Bleskový obrat

Medzi Gelinasovým a gólom Sukeľovým uplynulo iba 21 sekúnd. Prvý menovaný skóroval v čase 46:46, vedúci gól padol v čase 47:07. Slovan si za svoj výkon zaslúžil vyhrať. Niečo podobné sa mu podarilo v stretnutí s Torpedom Nižnij Novgorod zo sezóny 2016/2017, kedy vyhral záverčnú časť 6:1, celý zápas 7:4. Tam dával gól v čase 52:40 Nick Plastino, ďalší gól pridal o 18 sekúnd v čase 52:58 Jakub Valský.