Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki

By  |  0 Komentárov


Belasí nestačili na Jokerit Helsinki, ktorému podľahli 3:5. V tomto stretnutí sa skončili dve série. Slovan ťahal s týmto súperom päťzápasovú šnúru víťazstiev. Hoci v zápase trikrát viedol, šiestu výhru v rade nepridal. Hostia ukončili trojzápasovú sériu prehier v lige.  Aj napriek prehre, diváci belasých po zápase odmenili potleskom,  proti favoritovi zápasu ocenili snahu a bojovnosť mužstva.

Symbolika čísla dva

V piatej minúte pri útočnom faule súpera obaja hlavní rozhodcovia v jednom momente zdvihli svoje pravice. Nebýva to častý jav, keď obaja naraz posúdia zákrok ako nedovolený. Slovan hral presilovku a pri svojej druhej strele na bránku v stretnutí Červený otvoril skóre zápasu. Súčasne to bola druhá strela Slovana v tejto početnej výhode, Gélinasov pokus ešte v bráne neskončil, ten Červeného po šikovnom teči už áno.

Sympatický debut

Na svoj prvý zápas v drese Slovana nastúpil Casey Bailey. Proti Jokeritu ukázal viacero dobrých vecí. Oceňujeme jeho prehľad v hre, pri rozohrávke situáciu riešil hokejovo. Žiadne zbrklé vyhadzovanie puku. V zápase raz ohrozil brankára Jokeritu. Hoci nebodoval, v presilovke i oslabení ukázal, že by mal byť prínosom pre mužstvo. Potrebuje ešte pár zápasov a veríme, že prídu aj góly.

Góly obrancov

Dva góly z troch v stretnutí zaznamenali obracovia. Ten prvý a súčasne premiérový v sezóne zaznamenal Ivan Švarný. Najprv sám dobre potiahol akciu, aby sa k nemu v zápäti dostal puk a od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Veľmi dobrú čiernu robotu pri clonení urobil Chad Rau. Slovan sa dostal do vedenia 2:1. Na 3:2 v závere tretiny upravil Michal Sersen. Ten využil čisto vyhraté buly od Jeffa Taffea a nechytateľnou bombou nedal Zapolskimu šancu. Bol to už tretí Sersenov gól  a súčasne piaty kanadský bod v ročníku.

Tri góly za šesť minút

Slovan mal stretnutie dobre rozohrané. Ako sme už spomínali v zápase trikrát viedol, súper zakaždým vyrovnal. Škoda, že nevyužil presilovku v úvode tretej tretiny, kde by v prípade gólu, mohol súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Nestalo sa, naopak, v oslabení unikol Antilla a vyrovnal. Tento moment hostí dostal do zápasu, aby postupne pridali ďalšie dva góly, v priebehu šiestich minút kompletne otočili skóre vo svoj prespech, keď z 3:2bolo 3:5. Slovan na tieto góly nedokázal odpoveď. Treba dodať, že strelci gólov Jokeritu boli v tomto zápase mimoriadne efektívni. Antilla z dvoch striel na bránu dal jeden gól. Maninnen z dvoch striel dva góly, Ikonen jedna strela gól, rovnakú stopercetnú úspešnosť mal aj Jormakka.

Obrovití Fíni

Už pred zápasom sa nedali prehliadnúť. V drese Jokeritu nastúpili traja hráči, ktorí merajú takmer dva metre, či viac. Oliver Lauridsen 197 cm, Eemeli Rasanen 200 cm a Marko Anttila dokonca 203 cm. Posledne menovaný napriek svojej obrovitej postave na ľade okrem gólu na 3:3 ukázal viaceré pekné momenty. Oproti týmto hráčom bol taký Moses, meriaci 175 cm ako trpaslík, ale v zápase patril k najnebezpečnejším hráčom. Bol to on, kto v druhej časti, pri prvej strele aj šanci hostí vymyslel gólovú akciu, ktorú úspešne zakončil Maninnen,

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011