December patril hokejbalistom Slovana (+ TOP FOTO)

Aj december bol bohatý na porciou zápasov.  Niektorí slovanisti ukončili jesennú časť  už v  novembri, iní ťahali svoje účinkovanie až do vianočných sviatkov. Boli to hokejisti Slovana, ktorí prvýkrát vo svojej histórii odohrali zápas priamo na Štedrý deň.

HC Slovan

V decembri odohral dovedna desať zápasov, z toho až osem na domácom ľade!  Podobne ako aj  v ostatných mesiacoch belasí svoj prvý zápas v mesiaci dokázali vyhrať, keď doma bez väčších problémov porazili Metallurg Novokuzneck 5:0!  Slovan počas decembra privítal doma silné tímy. Dokázal bodovať s Barysom Astana, Ufou i Jokeritom Helsinki, ktorý po svojom najlepšom výkone v tejto sezóne senzačne zdolal 6:2! Ako sa zvykne hovoriť : „po hodoch býva bolenie brucha“, Slovan nedokázal poraziť menej zvučné celky : Lada Togliatti, či Nižnekamsk,  s ktorým Slovan odohral zápas priamo na Vianoce.  Po skrate prišiel Slovan o vedenie dve minúty pred koncom, predtým sa mu podarilo otočiť zápas z 1:3 na 4:3, aby napokon prehral 4:6! Bilancia belasých za december 3-1-1-5.  (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra). V decembri sa Slovanu zranili ďalší hráči, k Backlundovi a  Mihalikovi sa pridali Baranka,Brejčák, a aby toho nebolo málo, zranil sa aj Štefan Ružička.  Vedenie angažovalo do bránky k Janusovi Kanaďana so skúsenosťami z NHL Davida LeNeveua, obranu vystužil po odchádzajúcom Sigaletovi jeho krajan Cam Barker –  bývalá trojka vstupného draftu v NHL. Spolu  s ním prišiel aj Lukáš Kozák, ktorý v minulosti už za Slovan hral.

DSC08348

ŠK Slovan

Ukončil po víťaznej dohrávke 2:1 so Zlatými Moravcami jesennú časť. Zápas proti Spartaku Trnava sa napokon pre nespôsobilý terén neodohral a bol odložený na jar. 11.12.sa posledným zápasom na trávniku SSC Neapol skončilo aj nevydarené vystúpenie Slovana v Európskej  lige. V decembri sa odohrali viaceré futbalové turnaje. Najprv na počesť niekdajšieho hráča Slovana Petra Dzúrika sa uskutočnil už 8.ročník futbalového turnaja futbalového remesla, aby dostali možnosť zahrať si halové turnaje aj mládežníci na turnajoch  Winter cup a Futbal 1234. V médiach sa objavili aj správy, že Slovan opúšťajú legionári Pavel Fořt, Marko Milinkovič, Mamadu Bagayoko. Okrem spomínaných odchodov Slovan posilnil aj jeho bývalý hráč a odchovanec Martin Dobrotka.

Dobrotka

HBT Slovan

Si počas decembra počínal na výbornú, vyhral všetky tri zápasy, navyše uštedril tímu MJM SACC Petržalka porážku 11:0! Vďaka trom víťazstvám v rade si hráči HBT zaistili druhé miesto po jesennej časti. V duchu Ceasara  :  „Veni, vidi, vici“. Jarná časť sa začína koncom februára.

DSC06485

BK Slovan

Slovanistkám sa moc december nevydaril. Aj napriek angažovaniu skúsenej Bibiany Kalafutovej Slovan nedokázal vyhrať ani jeden zápas. Prekvapujúco slovanistky nestačili ani na Banskú Bystricu. Po základnej časti skončili na poslednom ôsmom mieste. V poslednom zápase proti Spišskej Novej Vsi zaujalo 27 bodov Saši Rieckej, Napriek tomu sa Slovan predstaví 9.1.2015 na Slovenskom pohári.

DSC02506

Juniori Slovana

Nedokázali nadviazať na svoj parádny november. Začali síce výhrou na ľade Dukly Trenčín, ale neskôr nestačili doma na Nitru, aby jej prehru v odvete aj s úrokmi vrátili v podobe víťazstva 12:1!

Tím mesiaca : HBT Slovan

Hviezda mesiaca: kapitán HBT – Ján Rzavský  si  pripísal  v troch zápasoch sedem kanadských bodov (3+4)

Zápas mesiaca:  Alebo aj najlepší zápas v sezóne patril hráčom HC Slovan, keď zdolali favorizovaný Jokerit Helsinki 6:2. Zaujali aj výhry 11:0 hokejbalistov nad MJM SACC Petržalka, či 12:1 juniorov Slovana nad Nitrou.

Gól mesiaca:

Jegličov otvárací gól  v zápase proti Jokeritu Helsiniki

DSC09402

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výsledky HBT Slovan

negatívne – ostane čierny Peter  v rukách futbalistov ŠK Slovan

Prepadák mesiaca: nezvládnuté tretiny hokejistov Slovana na ľade v Soči a Dynama Moskva + nezvládnutý záver domáceho zápasu proti Nižnekamsku

Celková bilancia a skóre:

ŠK Slovan Bratislava – 1-0-1 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 2:4

HC Slovan Bratislava – 3-1-1-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 29:36

juniori HC Slovan Bratislava, a.s. – 4-0-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 27:17

HBT Slovan Bratislava – 3-0-0 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 25:5

BK Slovan Bratislava – 0-4 (legenda: výhra-prehra), skóre 223:281