Defenzívne rady Slovana posilní holandský obranca

By  |  0 Komentárov

Belasí získali cennú posilu do defenzívnej formácie. Dres najúspešnejšieho slovenského klubu si oblečie krajný obranca Mitch Apau, ktorý prichádza s vizitkou držiteľa slovinského double. Vedenie klubu s ním podpísalo trojročnú zmluvu.

Mitch má za sebou vynikajúcu sezónu. Za Olimpiju Ľubľana odohral všetkých 36 ligových zápasov a výraznou mierou prispel k zisku slovinského titulu i víťazstvu v domácom pohári. Olimpija mala aj jeho zásluhou najlepšiu obranu v celej súťaži (inkasovala len 17 gólov). Mitch sa počas majstrovskej sezóny raz strelecky presadil a pripísal si štyri asistencie.

Nová posila belasých využíva na pravom kraji obrany svoje výborné fyzické predpoklady. Mitch je silný, razantný obranca s výbornou úspešnosťou v defenzívnych súbojoch.

„Naším zámerom bolo posilniť pravý kraj obrannej formácie. Mitcha sme sledovali počas celej predchádzajúcej sezóny, v Ľubľane podával stabilne kvalitné výkony. Typologicky spĺňa kritériá a vlastnosti, ktoré sme si zadefinovali na post krajného obrancu. Využíva svoje výborné fyzické predpoklady, je rýchly a dôrazný v defenzívnych súbojoch. Som rád, že sme ho získali, o jeho služby sme súperili s viacerými klubmi. Podpísali sme s ním trojročnú zmluvu, pričom už dnes sa pripojil k tímu na sústredení v Ratboři,“ povedal pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Po dôkladnej analýze uplynulej sezóny sme zistili, že naši krajní obrancovia urobili veľa navonok ťažko rozpoznateľných chýb, z ktorých rezultovali góly v našej sieti. Preto sme chceli získať na kraj obrany hráča, ktorý bude predovšetkým dôsledný v defenzívnej činnosti. Na krídlach máme veľmi kvalitných hráčov, ktorí sú nebezpeční v ofenzíve, v obrane teda potrebujeme najmä silu a dôraz. Mitch presne spĺňa túto charakteristiku, je fyzicky silný a výborný v osobných súbojoch. Som presvedčený, že uzdravený Arťom Suchockij naľavo a Mitch Apau napravo výrazne skvalitnia kraje našej defenzívnej formácie,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Mitch Apau sa narodil v Amsterdame, futbalovo sa rozvíjal aj v akadémii slávneho Ajaxu Amsterdam. Na seniorskej úrovni hral SC Veendam, sezónu 2013/14 odohral v najvyššej holandskej lige za RKC Waalwijk. V roku 2014 zamieril do Belgicka, kde v najvyššej súťaži pravidelne nastupoval v drese Westerla. Predchádzajúcu sezónu strávil v Slovinsku, s Olimpijou Ľubľana získal double.

„Som človek, ktorý má vždy najvyššie ciele. Po úspešnej sezóne, ktorú som zažil v Slovinsku, som túžil po novej výzve. Slovan je významný klub s bohatou históriou i vysokými ambíciami. Túžim sa zlepšovať a pomôcť klubu v naplnení cieľov, ktoré má vytýčené. Veľmi sa teším, že budem môcť nosiť belasý dres. Urobím všetko pre to, aby som naplnil dôveru, ktorú do mňa klub vložil a aby som fanúšikov potešil svojimi výkonmi,“ zneli prvé slová našej posily po podpise zmluvy.

Foto titulka: JK Beeld)

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011