HC Slovan Bratislava Medveščak Záhreb 5:2 (2:0,1:1, 2:1) (FOTO)

HC Slovan Bratislava  Medveščak Záhreb 5:2 (2:0,1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Nagy (Nedorost), 11. Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček (Netík, Surový), 58. Nagy (Vondrka) – 27. Anderson (Haydar), 41. St. Pierre (Pelletier, Carle)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Brust) – Morrissonn, Flood, Martinovic, Carle, Popovic, Hutchinson – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Pelletier, St. Pierre, Thomas – Anderson, Krog, Haydar – Hedden, Rodman, Steawart

Rozhodovali: Belov, Rogačov – Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 12:15 na 2 min, navyše Hudáček (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:0, diváci: 10.055 (vypredané).

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu, rozruch priniesla až štvrtá minúta, keď fauloval Brejčák a hostia zo Záhrebu mali možnosť prvej presilovej hry. Slovan sa však ubránil, naopak, po prvýkrát v zápase pohrozil na druhej strane Nagy. Toho navyše obrana Medveščaku faulovala a po návrate Brejčáka na ľad hral presilovku Slovan. Po 52. sekundách Nedorostom nahadzovaný puk za bránku gólman hostí prihral rovno na hokejku Nagya, ktorý ponúknutú možnosť neodmietol – 1:0. Slovan po góle ožil a vzápätí mal možnosť ďalšej presilovky. Po nej však dostali rovnakú výhodu aj hostia a po zlom vyhodení Baranku mala ku gólu blízko dvojica St. Pierre   Roman. Bäcklund však vytiahol prvý veľký zákrok večera. V tom istom oslabení však utiekol Nagy, zbavil sa brániaceho obrancu a zasunul puk za Dekanicha po druhýkrát.  Hostia sa mohli vzápätí vrátiť do zápasu, keď pri signalizovanej výhode zostali dvaja osamotení útočníci pred gólmanom Slovana, svojej šance sa však zľakli. V závere tretiny mali Slovansti veľkú šancu pri hre 5 na 3, ktorá trvala 32 sekúnd, najväčšiu šancu v nej zahodil Nedorost, ktorý tesne pred Dekanichom iba tečoval puk mimo jeho svätyňu.

Druhú tretinu začal Slovan v prevahe o jedného hráča, Medveščak sa nielen že ubránil, ale po jej skončení  mali Chorváti výhodu presilovky. Netrvala však dlho, pretože ju faulom na svoju osobu prerušil muž zápasu Nagy, ktorého obrana hostí zastavila tesne pred zakončením. Zaváhanie brankára však v 26. minúte využili aj hostia, keď chybu Bäcklunda využil Anderson na zníženie skóre. Na 3:1 potom mohol najskôr zvýšiť Bartovič, ten však v nájazde 2 na 1 nechal vyniknúť gólmana Záhrebu. Čo sa však nepodarilo jemu, to dokonal v ďalšej presilovke Sersen, keď od modrej trafil naozaj ideálne. Švédsky brankár na strane Slovana potom štyri minúty pred koncom odčinil svoju chybu, keď pri vylúčení Murleya vytiahol v oslabení vynikajúci zákrok. Necelé tri minúty pred koncom mali belasí obrovskú výhodu, keď si na trestnú lavicu išli sadnúť až dvaja hráči Medveščaku. Dvojnásobnú presilovku však belasí nevyužili, hoci zvierali súpera v pásme celé dve minúty. Slovan si tak pred odchodom do kabín držal dvojgólové vedenie aj po druhej tretine.

Tú tretiu začali prezmenu výborne hostia, keď už po pol minúte využili presilovku St. Pierrom, ktorému nahrával nezištne Pelletier. O chvíľu mohlo byť ešte horšie, keď rozhodcovia dali Záhrebu možnosť dvojnásobnej presilovky. Podobne ako Slovan na konci druhej tretiny s ňou našťastie naložili aj hráči Medveščaku. Zápas nabral zaujímavých kontúr v samom závere. Najskôr Libor Hudáček pri signalizovanej výhode prepálil Dekanicha po švrtýkrát a o minútu neskôr pri power – play hostí dovŕšil Ladislav Nagy svoj hetrik. Slovan tak na úvod sezóny potešil vypredanú arénu presvedčivým víťazstvom 5:2.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: „Samozrejme, že s víťazstvom som spokojný, bolo to naše prvé úvodné víťazstvo v prvom zápase, odkedy sme v KHL. Teší ma, že sme strelili gól v presilovke i oslabení, no nepremenená presilovka 5 na 3 celé dve minúty, to by sa nemalo stávať. Dnes mali rozhodcovia prísnejší meter, hráčov sme na to upozorňovali.“

Chuck Weber, tréner Medveščaku: „Ťažko sa doháňa stav, keď vám súper utečie na rozdiel dvoch či troch gólov. Slovan sa dostal na koňa a hoci sme sa vrátili do zápasu kontaktným gólom, nedokázali sme už zvrátiť stav. Zápas to bol dobrý a pre nás ťažký.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“28″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slov vs zahreb“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

4 thoughts on “HC Slovan Bratislava Medveščak Záhreb 5:2 (2:0,1:1, 2:1) (FOTO)