Slovan by rád podpísal trojicu zámorských hráčov

By  |  0 Komentárov


Hokejisti Slovana pokračujú  v letnej príprave. Aktuálne na súpiske belasých figuruje celkom 27 hokejistov, z toho 3 brankári, 10 obrancov a 14 útočníkov. Káder Slovana však ešte nie je uzavretý. Podľa slov hlavného trénera V. Országha a športového riaditeľa O. Štefla, by mali Slovan posilniť v ďalších dňoch ešte traja hráči do ofenzívy. Nie je vylúčené, že v prípade možnosti, by prišiel ešte jeden obranca.

Vedenie klubu sa intenzívne zaujíma najmä o voľných zámorských hokejistov, ktorí majú skúsenosti s KHL. Medzi nimi sú mená ako Teddy Purcell, Gilbert Brulé, Martin St. Pierre, Matt Frattin, Jeff Taffe, ktorým ponúkol návrh zmluvy.  Posledne menovaný by sa v prípade  dohody do podobne ako Chipchura do Bratislavy po ročnej prestávke vrátil. Kontrakty s hráčmi, s ktorými klub ráta do prvých dvoch elitných formácií,  by mohli byť podpísané v priebehu najbližších 7-10 dní. Samozrejme, niektorí z vytipovaných hráčov ešte zvažujú aj ponuky iných klubov.

Kto, kde v minulej sezóne hral a aké má zámorské skúsenosti?

Teddy Purcell – do KHL prišiel počas sezóny,  odohral 28 zápasov v drese Omsku, 17 b (4+13). V NHL má na svojom konte 599 stretnutí 327b (110+217).

Gilbert Brulé –  sezónu začal v Čeljabinsku, aby sa po šiestich zápasoch presunul do Kunlunu. V sezóne nastúpil  na 53 duelov, 47b (17+20). V NHL odohral 311z získal 98b (45+53). Počas sezóny sa predstavil v drese Kanady na ZOH,

Martin St. Pierre – podobne ako Brulé aj on počas roka vystriedal dva kluby. Začal v Astane, ročník dohral vo Vladivostoku. V 40 zápasoch zaznamenal  28b (6+22). V NHL toho veľa neodohral, 39z  (3+5).

Matt Frattin – pre Frattina to bola prvá skúsenosť v KHL, za Astanu si v 42 dueloch pripísal 29b (11+18). Na záver sezóny odišiel do Švajčiarska, kde obliekal dres HC Laussane, v 4 stretnutiach získal 4b (1+3). V kabíne sa stretol aj s Jakubom Štěpánkom.  V NHL odohral 141 zápasov (17+12).

Jeff Taffe – posledný ročník strávil vo Švajčiarsku.  V drese HC Ambrì-Piotta sa stretol s Nickom Plastinom. V 36 zápasoch získal  27b (6+21). V NHL odohral 180 duelov, 46b (21+25).

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011