Päť postrehov zo zápasu s Kunlunom Red Star

By  |  0 Komentárov


HC Slovan dokázal nadviazať na posledné dve výhry z ľadu súperov. V dramatickom stretnutí zdolal Kunlun 4:3 po predĺžení. Oplatil tak svojmu protivníkovi prehru zo 17.9, kedy Kunlun uspel 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovan tak zaznamenal tretiu výhru v rade, na ktorej sa podieľal aj nedeľnajší oslávenec. K svojim 19. narodeninám si v zápase pripísal prihrávku na Sukeľov gól Adam Liška. Dodajme, že v sobotu svoje 33. narodeniny oslávil Andrej Meszároš.

Pekné gesto fanúšikov

Už býva zvykom, že počas hymien fanúšikovia Slovana zatlieskajú bývalým hráčom belasých, ktorí v minulosti v Bratislave pôsobili. Špeciálny potlesk si už pri vstupe na ľad vyslúžil Barry Brust. Tomu diváci zatlieskali aj počas hymny.  Niektorí fanúšikovia si s Brustom spravili pred začiatkom druhej tretiny zopár fotiek, keď za ním zašli k striedačke. Potlesk sa ušiel aj Rokovi Tičarovi a Tomášovi Kundrátkovi. Symbolicky je kapitánom Kunlunu Brandon Yip, ktorý má čínske korene, spolu s Yuenom Zachom si zaspievali národnú hymnu. Do KHL prišiel z nemeckej DEL, okrem toho si zahral aj v NHL, kde pôsobil v dresoch Colorada, Nashvillu a Arizony.

Slušný nástup

Belasí mali sľubné nástupy do zápasov už počas posledného tripu. Nebolo tomu inak ani proti Kunlunu. Dve super šance spálil Řepík, v jednej tutovke neuspel Virta. V 12. minúte  Slovanu paradoxne uškodila možnosť hrať presilovku. V oslabení súper pohrozil, následne bol vylúčený Gélinas. Od tohto momentu sa Kunlun dostal späť do hry, strelecké manko z 9:3 stiahol na 9:8, Čiliak viackrát dobre zasiahol. Je to škoda, že sa Slovanu nepodarilo v prvej časti skórovať, diváci jeho šance ocenili potleskom.

Presilovky 5 proti 3

Hovorí sa,“ak mužstvo nevyužije presilovku o dvoch hráčov, že si nezaslúžili vyhrať“. Slovan dostal možnosť hrať túto početnú výhodu takmer minútu a tridsať sekúnd. Jeff Taffe sa natlačil z pravej strany, zblízka pretlačil puk za Lazušinov chrbát. Bol to prvý Taffeov gól na domácom ľade, zvyšné tri zaznamenal na ľade súperov. Podobnú možnosť mal aj súper, ten však skóroval v čase, keď vylúčený Virta skočil na ľad, Slovan už hral vo štvorici.  Vedúci gól Slovana padol tiež v početnej výhode, nie však o dvoch hráčov. Michal Řepík si v čase 39.59 pripísal 8 ligový gól, bol to klasický gól do šatne. O regulérnosti tohto zásahu musel rozhodnúť videorozhodca.

Smolné góly

Keď si zhrnieme ako padli góly súpera, tak nič iné ako pomenovanie smolné nás nenapadá. Posúďte sami. Prvý gól súpera, (to, že sme mu darovali presilovku 5 na 3 je druhá vec), ktorým sa Kunlunu podarilo vyrovať, bol smolný tým, že súper hral päť sekúnd v šestici, toto si žiaľ čiaroví rozhodcovia nevšimli. Gól na 2:2, Slovanu sa nepodarilo puk posunúť do bezpečia, hosťujúci Beck sa spoza brány dostával pred Čiliaka, jeho puk si do vlastnej brány zrazil Bačík. Aby to s tými tečovanými pukmi nebolo málo, v samom závere St. Pierreovu strelu opäť od korčule tečoval za Čiliakov chrbát Sersen.

Hrdina zápasu

Rudolf Červený patril s piatimi streleckými pokusmi na Lazušinovu bránu k najaktívnejším hráčom. O dve strely na ruského brankára vyslal Casey Bailey. Červený sa päť minút pred koncom ocitol v čistej gólovej šanci, ktorú mu ako na podnese ponúkol Adam Liška. Jeho strela skončila iba na Lazušinovej hrudi, ak by skončila gólom, bolo by asi rozhodnuté. Napokon to bol tento český útočník, ktorý v predĺžení ušiel po pravom krídle, Johan Sundström ho nezastavil, Lazušin bol proti jeho strele bezmocný. Bol to jeho štvrtý presný zásah v sezóne.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011