Päť postrehov zo zápasu s Amurom Chabarovsk

By  |  0 Komentárov


Aj v treťom domácom zápase sa Slovanu podarilo bodovať za dva body. Amur Chabarovsk zdolal 2:1, čím natiahol víťaznú sériu na päť duelov. Krátko pred začiatkom, všetci prítomní vzdali hold obetiam a zraneným z nešťastia, ktoré sa udialo pri stredajšej streľbe na strednej škole v krymskom meste Kerč.

Štěpánkov milník

V zápase s Amurom dostal v bránke príležitosť Jakub Štěpánek. Ten sa v zápase nenudil, hostia ho zasypali 33 strelami. Od čistého konta ho v tomto stretnutí delilo iba 128 sekúnd. Je to škoda, nakoľko by si za svoj výkon nulu zaslúžil. Viackrát podržal svoje mužstvo, dopomohol mu k zisku dôležitých bodov. Bolo to pre Jakuba sté víťazstvo v KHL. Dodajme, že v KHL odohral 279 zápasov.

Nepremenené nájazdy 

Slovan mal v zápase dve ideálne možnosti prekonať brankára Alikina pri dvoch samostatných nájazdoch Michala Řepíka. Najprv v prvej tretine vystihol rozohrávku Amuru, rútil sa na osamoteného brankára súpera. Skúšal klučku do bekhendu, ale puk sa mu nepodarilo prepasírovať za Alikinov chrbát. V druhom prípade mohol jedenásť minút pred koncom Chabarovsku zasadiť K.O. Zoči voči neuspel, neujala sa ani jeho dorážka.

Prvý gól v oslabení

Slovan sa postupne zlepšuje v hre v oslabení. Už proti Admiralu veľmi dobrú prácu odviedol Adam Liška, ku gólu bol blízko. V zápase proti Amuru mohol smerom k bráne súpera v oslabení postupovať Chipchura, ktorý patrí k najlepším hráčom pri bránení oslabovky. Umne ale zastal, nevybíjal sa, puk odohral smerom za Alikinovu bránu. V 37. minúte v oslabení unikla dvojica Lunter – Červený. Druhý menovaný strelou medzi betóny zvyšoval na 2:0. Bol to prvý gól Slovana v sezóne, ktorý zaznamenal počas svojho oslabenia.

Neúnavní hráči Amuru

Amur nás prekvapil svojou ochotou s výsledkom niečo spraviť. Podarilo sa mu to však až v samom závere, kedy Pjanov znížil na konečných 2:1. Hostia odohrali v dobrom tempe celých 60 minút. Čo im vôbec nešlo boli presilové hry. Tu ich tlačí topánka, doteraz totiž dali v tejto sezóne v početnej výhode zaznamenali iba smutné štyri góly. Proti Slovanu hrali štyri presilovky, kde si síce posúvali puk, ale takmer vôbec neclonili Štěpánkovi vo výhľade, strely ktoré naňho išli kryl. Napokon počas svojej presilovky inkasovali od Červeného rozhodujúci gól.

Sukelova forma

Šancu presvedčiť v KHL dostal počas letnej prípravy Matúš Sukeľ. Ten sa v posledných troch zápasoch rozohral do výbornej formy.  V každom z nich zaznamenal gól. Na svojom konte ich má už šesť. Nielen s číslom 19, ktoré v minulosti v Slovane nosil Martin Hujsa, ale výkonom nám pripomána „Hujera“, ktorý podobne ako Sukeľ patril vzrastom k menším hráčom. Sukeľ v zápasoch obhospodaruje veľkú časť ihriska, okrem ofenzívy sa príkladne vracia a pomáha mužstvu pri bránení. Jeho gól padol po nacvičenej akcii, kedy Meszároš posielal prudký puk na bránu, ten za Alikinov chrbát pohotovo tečoval Sukeľ.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011