FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:4 (0:2)

Zostava Slovana: Frantová – Pračková, Vrabcová, Pribilová, Juríková (85. Rublíková), Kastlová (82. Vojkovičová), Kujovičová, Fatulová (55. Švecová), Košíková (46. Kovaľová), Hollá, Marková (60. Roziaková).

Góly: 29. Juríková, 33. Košíková (11 m), 50. Hollá, 55. Kujovičová.

V súboji dvoch Slovanov úspešnejší ten bratislavský Futbalistky Slovana zavítali v 2. kole najvyššej slovenskej ligy žien na trávnik Šale. Menšou zaujímavosťou je, že tamojší klub má vo svojom oficiálnom názve taktiež pomenovanie Slovan. Všetci ale samozrejme veľmi dobre vieme, že „Slovan je len jeden“, a to ten bratislavský. Hosťujúce belasé hráčky potvrdili úlohu favoritiek a svoje súperky zdolali bez väčších problémov 4:0. V 29. minúte otvorila skóre Juríková, v 33. minúte pridala gól z pokutového kopu Košíková, no a v druhom polčase okrášlili víťazstvo ďalšími presnými zásahmi v 50. a 55. minúte kapitánka Hollá s Kujovičovou. Trénerka Slovanistiek Katarína Paxnerová urobila v druhom dejstve až päť striedaní a okrem brankárky Vatterovej tak do stretnutia zasiahli všetky ženy, ktoré ho začínali na lavičke. Po tomto zápase si oba kluby zmerali sily aj v kategórii junioriek a hráčky Slovana dominovali ešte väčším rozdielom, než ich staršie kolegyne – 7:0. Po dvoch kolách majú naše futbalistky na konte plný počet šiestich bodov so skóre 9:1. Na budúci týždeň má liga prestávku a Slovanistky sa tak najbližšie predstavia na svojom domácom ihrisku pod Troma vežami v sobotu 20. septembra proti Trenčianskym Tepliciam, ktoré taktiež vyhrali oba svoje doterajšie duely.