Hráči Slovana v zahraničných ligách

By  |  0 Komentárov


Pre hokejistov Slovana sa sezóna skončila po základnej časti. V jej priebehu z klubu odišlo viacero hráčov. My sme sa pozreli na tých, ktorí vo svojej kariére pokračovali v zahraničných ligách.

Medzi prvými, ktorí opustili Slovan, bol Teemu Ramstedt. Fínskemu centrovi pôsobenie v Slovane nevyšlo, odohral v jeho drese iba dva zápasy bez bodového zápisu. V kariére pokračoval v Lukko Rauma, kde si v 36 stretnutiach pripísal  23 bodov (9+14). Po Ramstedtovi klub opusti Marek Mazanec a Radek Smoleňák. Mazanec odišiel za oceán, kde podpísal zmluvu s New York Rangers, pôsobí v nižšej AHL na farme tohto klubu. Za Hartford Wolf Pack odchytal 20 zápasov s priemerom 2.97 a percentuálnou úspešnosťou 90.5%. Jeho mužstvo sa do vyraďovacej časti nedostalo. Smoleňák sa vrátil domov do Čiech, kde obliekal dres Hradca Králové. S klubom sa dostal do semifinále, keď nestačil na Třinec. Celkovo v drese Hradca  odohral 25 zápasov (11+5).  V drese Slovana sa nedokázal presadiť ani Tommi Taimi. Hoci v príprave nehral zle, pre zranenie v základnej časti odohral iba 13 zápasov. Ročník dohral v domovskom klubu Ässät Pori. Vo štvrťfinále mu stopku vystavilo Oulu. Za Pori nastúpil na 28 stretnutí (2+7). Po novom roku do Langnau zamieril Cam Barker. Za Slovan si pripísal 37 štartov (2+8). Paradoxne oba svoje góly zaznamenal proti Vladivostoku. Vo Švajčiarsku v dôsledku zlomenej nohy nastúpil na tri zápasy (1+1). 

Sezónu predčasne v januári pre zranenie musel ukončiť Lukáš Kašpar, ktorý napriek tomu, že nastupoval so zranením v 40 zápasoch nazbieral 21 bodov (4+17). Do českej extraligy zamieril Jan Buchetle, ktorý za Slovan v 41 zápasoch získal 11 bodov (6+5). Sezónu dohrával v Sparte Praha, kde v 14 zápasoch nazbieral 9 bodov (5+4). Do Sparty odišiel aj Michal Řepík, ktorý patril v Slovane k produktívnym hráčom, keď zaznamenal 23 bodov (11+12) v 51 zápasoch. Za Pražanov si v 10 dueloch pripísal osem bodov (3+5). Tretím hráčom, ktorý sezónu dohrával v Sparte bol Tomáš Voráček. V jeho premiérovej sezóne v KHL  získal v 53 zápasoch za tri prihrávky tri body. V drese rudých si v ôsmych štartoch pripísal jeden bod, za gól. Na západe Čiech pôsobil v drese Litvínova Juraj Mikúš. Ten sa do Slovana vrátil, v jeho drese si pripísal v 49 vystúpeniach  zapísal 13 bodov (7+6). V Litvínove sa mu celkom bodovo darilo, v 22 zápasoch získal 19 bodov (8+11).  Svojmu mužstvu v braráži pomohol zachrániť najvyšiu súťaž. Podobne ako pre Voráčka, aj pre Nicka Eberta to bola prvá skúsenosť z KHL. V 44 stretnutiach si pripísal na obrancu slušných 19 bodov (7+12). Počas olympijskej prestávky sa presunul do Švédska. V drese Örebro HK nastúpil na sedem duelov, v ktorých nazbieral tri body (2+1). Po poslednom zápase s Dinamom Minsk do Švajčiarska odišiel Jakub Štěpánek. V Slovane patril k oporám, po odchode Mazanca do Ameriky sa stal jasnou jednotkou. Za Slovan odchytal 37 stretnutí, s gólovým priemerom 2.9, a úspešnosťou 91.5%. V drese Lausanne v bránke veľa príležitostí nedostal. nAstúpil na jediný zápas.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011