Juniori s prvým finálovým mečbalom

Finále extraligy juniorov vstupovalo do svojho tretieho zápasu za stavu 1:1. Slovanu sa podarilo vyhrať druhý duel, čím si priniesol do tretieho stretnutia väčšiu psychologickú výhodu. Už v druhej minúte sa do dobrej šance dostal Liška, ktorý ešte úspešný nebol. Laššo si v piatej minúte počínal o poznanie lepšie, keď našiel medzeru medzi Hrenákovi betóny 1:0. Trenčín sa pokúšal o vyrovnávajúci gól, ku ktorému bol blízko Holenda. Pavlas jeho puk zázračne chytil. Keď Trenčín nevyužil svoje početné výhody, prišiel trest v podobe druhého gólu belasých. Škoda presnou strelou nedal Hrenákovi v bráne Dukly šancu.

Do druhej tretiny vstúpil Slovan vo veľkom štýle. V 22. minúte trafil medzi Hrenákove betóny Liška 3:0. Trenčín sa aj napriek nepriaznivému stavu nevzdával. Bol aktívnejší smerom dopredu, z čoho  pramenili fauly Slovana. V polovici zápasu z presilovky znížil  Novák, dal tak svojmu tímu nádej so zápasom niečo urobiť. Blízko ku kontaktnému gólu boli Briestinský i Themár, ktorý trafil Pavlasovu žrď.  V závere tretiny šikovne tečoval Danišovský Halamovu strelu, gól  z toho nebol.

Trenčín mohol v 44. minúte znížiť, Pataky Pavlasa po úniu neprekonal. Na opačnej strane zakombinoval Halama s Danišovským, druhý menovaný iba tesne minul cieľ. V hre prichádzalo k častým vylúčeniam, tá sa kúskovala. Pri Vidovičovom vylúčení spravil za vlastnou bránkou hrúbku brankár Hrenák, čo potrestal  Krajč, ktorý v oslabení zvýšil na 4:1. V 56. minúte boli diváci svedkami bitky medzi domácim Kratochvílom a hosťujúcim Švecom. Slovan si víťazstvo postrážil, pred stredajším  stretnutím si vypracoval prvý finálový mečbal.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Laššo (Liška), 17. Škoda (Šiška, Vidovič), 22. Liška (Laššo, Bačik), 54. Krajč – 30. Novák (Trška, Tužinský)

HC Slovan Bratislava: Pavlas – Bílik, Kuzmín, Bačik, Vidovič, Trnavský, Pribula, Hedera, Fereta – Galis, Halama, Danišovský – Liška, Laššo, Kratochvíla – Škoda, Kundrát, Krajč – Vitek, Šiška, Bednarič.

Dukla Trenčín: Hrenák – Holenda, Hatala, Trška, Šefčík, Forgách, Hrehuš, Danko, Themár – Briestenský, Švec, Studenič – Pataky, Špankovič, Novák, Berák, Halabrín, Zaremba – Trudman, Longauer, Tužinský