Juniorky Slovana so štvrtým titulom v rade (FOTO+VIDEO)

By  |  0 Komentárov

Juniorská súťaž futbalistiek na Slovensku má za sebou štvrtú sezónu svojej existencie a stále platí, že jediným klubom, ktorý držal v rukách trofej majstra je ŠK Slovan Bratislava. Zverenkyne trénera Petra Mriglota mali pred posledným kolom na čele tabuľky náskok dva body a v domácom súboji s Banskou Bystricou im tak na prvenstvo stačila aj remíza. Slovanistky sa však presvedčili o tom, že posledný krok býva častokrát „najťažší“. Ich triumf sa proti húževnatému súperovi vôbec nerodil ľahko, no bol o to emotívnejší. Hostky sa totiž 20. minúte ujali vedenia, keď strelou z diaľky rozvlnila sieť Timea Jacenková. Aj keď si belasé vypracovali množstvo šancí, gólovo sa im presadiť dlho nedarilo a ich hru poznačila aj čiastočná nervozita. Prvý polčas sa skončil víťazstvom Banskobystričaniek 1:0, no v druhej 40-minútovke sa už prejavila výrazná herná prevaha a kvalita slovanistiek. Vyrovnávajúca hlavička stopérky Viktórie Kratochvílovej v 53. minúte, pre ktorú to bol druhý presný zásah v sezóne, spôsobila v belasom tábore obrovskú radosť. Víťazstvo na domácu stranu strhla o pár minút neskôr Tereza Bednárová, ktorá potom ešte zvyšovala na 3:1. Konečnú podobu výsledku (4:1) stanovil gól Dominiky Czvedlerovej.

Juniorky Slovana Bratislava si v celej sezóne pripísali 17 víťazstiev a jedinú prehru s vynikajúcim celkovým skóre 87:6 . Počas štyroch ročníkov juniorskej ligy stratili body iba v štyroch prípadoch, pri dvoch prehrách (obe s Bardejovom 0:1) a dvoch remízach.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

ŠK Slovan BRATISLAVA – sport ladies club banská bystrica   4:1 (0:1)

Góly: 53. Kratochvílová, 59. a 67. Bednárová, 74. Czvedlerová – 20. Jacenková.

Zostava Slovana: Rezeková (K) (76. Belošicová) – N. Kovácsová (45. Adamecká), Kratochvílová, Čermáková (62. D. Gašparovičová), Májovská – Bednárová – Ščasnárová (67. Chlepková), Kaláberová – P. Gašparovičová (74. Miniariková), Pucherová (57. Czvedlerová), Niňajová.

10. Michalovce 18 1 2 15 13:66 5

Výsledok stretnutia žien proti Banskej Bystrici už postavenie slovanistiek ovplyvniť nijako nemohol, keďže už pred ním bolo jasné, že v ženskej súťaži obsadia konečné druhé miesto. Bratislavčanky boli od začiatku aktívnejšie, hrali si svoju hru a Banskobystričanky sa sústredili predovšetkým na bránenie, čo je štýl, akým sa v podstate prezentovali počas celej sezóny. Aj v tomto zápase ako prvé skórovali hostky, keď po vypadnutí lopty z rúk brankárky Michaely Horváthovej v úvode druhého polčasu dorazila loptu do siete Kristína Tesáková. Belasé však stav otočili gólmi Martiny „Eriky“ Švecovej a Ivany Pálenčíkovej v rozpätí troch minút. Slovan napokon v tabuľke obsadil druhé miesto o jediný bod za majstrovským Bardejovom. Boj o titul tak bol jednoznačne najvyrovnanejší za posledných niekoľko ročníkov. Slovanistky sa môžu pochváliť aspoň suverénne najlepším skóre, keď nastrieľali najviac gólov v súťaži (72) a najmenej ich aj inkasovali (9). Martina Šurnovská skórovala v celej sezóne až 20-krát a spolu s  Bardejovčankou Máriou Mikolajovou je najlepšou kanonierkou ligy. Naša Šurnovská však odohrala podstatne menej minút, keď značnú časť jarnej časti vynechala pre zranenie.