Káder belasých posilnil stopér zo Slovinska, v hre je aj futbalista z Maroka

By  |  0 Komentárov

Vedenie ŠK Slovan Bratislava dnes oficiálne dotiahlo prestup 23-ročného slovinského stopéra Kenana Bajriča. Belasí získali jedného z najlepších stopérov slovinskej ligy s veľkým potenciálom do budúcna. Bajrič zajtra absolvuje lekársku prehliadku a potom sa pripojí k tímu na sústredení v Turecku. Zmluva znie na 4.5 roka.

Kenan Bajrič na jeseň odohral všetkých osemnásť ligových zápasov za Olimpiju Ľubľana, ktorá má s ôsmimi inkasovanými gólmi najlepšiu defenzívu v slovinskej lige. Je to rýchly a agresívny stredný obranca, ktorý má veľký potenciál do budúcna. Prestupová čiastka činí 600 000 eur.

„Posilnenie stopérskeho postu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Na jeseň sme dostávali zbytočne veľa gólov a potrebovali sme tento problém vyriešiť. Ako som spomínal, na tento post sme mali tri alternatívy. Kenan bol voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme ho získali. Je to rýchly, fyzicky dobre stavaný hráč a do defenzívy prinesie potrebnú agresivitu. Dlhodobo sme ho sledovali, na jeseň odohral všetky ligové zápasy a vieme, čo od neho môžeme očakávať. S Kenanom sme podpísali zmluvu na štyri a pol roka. V Slovane ho vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Rokovania o Kenanovom prestupe boli veľmi náročné, požiadavky Ľubľany boli vysoké. Napokon sme dospeli k dohode a transfer sme dotiahli do úspešného konca. Mrzí ma len to, že sa nám to nepodarilo ešte pred odchodom na sústredenie do Turecka, ako som však povedal, rokovania boli zdĺhavé a náročné. Kenanov príchod nie je len investíciou do súčasnosti, ale aj do budúcnosti. Má totiž veľký potenciál sa zlepšovať a verím, že sa vďaka výkonom v Slovane stane súčasťou slovinskej reprezentácie. Kenan zajtra absolvuje zdravotnú prehliadku, keďže však na jeseň nevynechal ani jeden zápas, tak predpokladám, že ju zvládne úplne bez problémov. V stredu odcestuje za mužstvom na sústredenie do Turecka,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

„Počas zimy som mal viacero možností, ako pokračovať v kariére. V Slovinsku som si zvykol hrať o najvyššie priečky. Práve preto som si zvolil Slovan, ktorý má najvyššie ambície a chce hrať o trofeje. Oslovila ma aj vízia klubu, ktorú mi pri rokovaniach predostrelo vedenie Slovana a zároveň vidina nového štadióna, ktorý som si už stihol pozrieť. Teším sa, že som podpísal zmluvu a dôveru do mňa vloženú sa pokúsim klubu i fanúšikom splatiť kvalitnými výkonmi,“ vyhlásil Kenan Bajrič.

Dvadsaťtriročný slovinský stopér bol počas zimy žiadaným hráčom na prestupovom trhu. Rodák z Ľubľany začínal s futbalom v miestnom klube Interblock, odkiaľ sa v roku 2011 presunul do akadémie NK Olimpija Ľubľana. Ako sedemnásťročný si pripísal prvý štart v slovinskej lige pri víťazstve nad tímom NK Mura.

Postupne sa prepracoval do základnej zostavy Ľubľany, v sezóne 2014/15 odohral 33 ligových duelov z celkového počtu 36. V sezóne 2015/16 prispel k zisku majstrovského titulu. Bajrič v aktuálnom ročníku odohral všetkých osemnásť ligových duelov, patril k oporám tímu a trikrát sa strelecky presadil. Celkovo si v Olimpiji Ľubľana pripísal 128 štartov, v ktorých dosiahol šesť gólov.

Bajrič jedenásťkrát nastúpil za slovinskú reprezentáciu do 21 rokov a získal tak aj skúsenosti na medzinárodnej úrovni.

Okrem Slovinca by mohol Slovan posilniť aj reprezentant Maroka Khadif Mokhamed Rhasalla Moha, ktorý s klubom rokuje. Ten aktuálne oblieka dres Olimpie Doneck, informuje portál https://www.ua-football.com. 24-ročný krídelník odohral v drese Olimpie 18 zápasov, pridal päť gólov, na ďalších šesť nahrával. Zahral si v dvoch zápasoch v predkole Európskej ligy. Hráč sa podľa vlastných slov nachádza v Turecku. Či napokon podpíše so Slovanom zmluvu, ukážu najbližšie dni.

 

 

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011