Brust vygumoval Kazaň, hrdinom Nedorost (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Ak Bars Kazaň 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly:  29. Kundrátek (Valský, Meszároš), 65. Nedorost (Jeglič) – 52. Varnakov (Sidorov, Žukov)

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Meszároš, Ďaloga, Švarný, Plastino, Bačík, Pokorný –Nedorost, Taffe, Jeglič – M. Hlinka, Chipchura, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Vopelka, Lušňák, Šiška
Ak Bars Kazaň:S. Galimov (Bilialov) – D. Musin, Jordán, S. Zacharčuk, Elliott, Ohtamaa, Abrosimov, M. Gluchov, Sidorov – Varnakov, Malychin, Obuchov – M. Lazarev, Tkačov, Čibisov – Lukojanov, Svitov, Azevedo – Glinkin, An. Popov, Žukov

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Sidorenko – Aľošin, Nesterov. Diváci: 8.187.  Vylúčení: 5:3, navyše Cheechoo a Svitov 10 min OT. Presilovky a oslabenia: 0:0

Prvá tretina priniesla pekný hokej. V prv ej šanci sa ocitol Vopelka ale neuspel. Valský sa predral cez dvojicu obrancov hostí, Galimov bol pozorný. Zneškodnil aj jeho dorážku. Hostia čakali na svoju šancu, hoci mali menej striel ako Slovan, Brust musel byť pozorný, keď kryl Ohtamaamov pokus.

V prostrednej časti nevyužila Kazaň dlhočiznú presilovku o dvoch hráčov. Brust trikrát čaroval, čím znechutil hlavne Svitova. Slovan vzápätí nevyužil svoju presilovku, ale krátko po jej skončení Kundrátek napol sieť 1:0. Ak Bars mohol v záver tretiny vyrovnať, ale Tkačovovi radosť prekazil skvelým zákrokom Brust.

Kazaň  v tretej časti zapla na plný plyn. Slovan mohol pridať druhý gól, ale Chipchura Galimova z brejku neprekonal. Ten vyšiel hosťom, kedy Varnakov vyrovnal. V závere zápasu belasých podržal Brust, zápas išiel do predĺženia. V ňom tri sekundy pred koncom rozhodol Nedorost.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Chválim tím za taktický výkon. Dve tretiny sme súpera nepustili do šancí a prečíslení. Získali sme vedenie, no potom sme trochu začali panikáriť. Vôľa celého mužstva nám napokon zabezpečila druhý bod.“