Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

By  |  0 Komentárov


Tréner Miloš Říha už nie je na lavičke Slovana. Jeho meno si fanúšik belasých pamätá ešte z pôsobenia v extralige, kedy svoj tím doviedol k dvom titulom. Oba mali svoju cenu, ale ten z ročníku 2004/2005 sa cení aj preto, lebo vo výlukovej sezóne sme dokázali prejsť cez Trenčín a vo finále zdolať Zvolen. Ten dokonca v rozhodujúcom stretnutí na jeho ľade.

Keď na lavičke Slovana v ročník 2014/2015 skončil Peteri Matikainen, voľba jeho náhradníka padla na Miloša Říhu, hoci podľa zákulisných správ mal byť tréner klubu Vladimír Kýhos. Všetko bolo inak, Miloš Říha sa vrátil do známeho prostredia po desiatich rokoch. Diváci naňho nezabudli, ani keď sa v Bratislave predstavil v úlohe trénera tímu súpera. Ako sám povedal, bolo pre neho zakaždým príjemné počuť, ako diváci skandujú jeho meno.

Hneď vo svojej prvej sezóne na ľavičke Slovana v KHL sa mu podarilo s mužstvom prebojovať sa do play-off. Napriek tomu, že mu CSKA vystavilo stopku v prvom kole, hra mužstva sa ľudom páčila, čoho dôkazom boli vypredané domáce zápasy. S mužstom získal 89 bodov, keď dokázal v sezóne vyhrať 21 zápasov. V druhej sezóne sa po známych problémoch so zraneniami hráčov mužstvu do vyraďovacej fázy prebojovať. nepodarilo.  Aj keď po vianociach zahájilo stíhaciu jazdu, zostalo pred jeho bránami. So Slovanom získal 85 bodov, pripísal si 22 výhier.

Keď belasým nevyšiel vstup do novej sezóny podľa predstáv, vedenie klubu sa rozhodlo s Milošom Říhom ukončiť zmluvu. Jeho meno bude napriek tomu spájané so Slovanom, s ktorým zaznamenal výborné úspechy.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011