Magnitogorsk rozhodol v presilovkách

Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan Bratislava 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Mozjakin (Pivcakin, Kosov), 13. Pivcakin (Mozjakin), 14. I. Grigorenko (De. Kazionov), 41. Pivcakin (Jan Kovář) – 26.Genoway (Boychuk, Barker)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Biriukov, Pivcakin, Dronov, Schaus, Tereščenko, Chabarov, Bobriašov – Kosov, Moziakin, Ellison – Osala, Šenfeld, Kovář – Kazionov, Kaletnik, Grigorenko – Timkin, Švyriov, Berestennikov – Platonov
HC Slovan Bratislava: Mazanec (13. Štepánek) – Després, Ebert, Švarný, Voráček, Barker, Bačík, Kozák – Kašpar , Viedenský, Řepík – Boychuk, Sádecký, Genoway – Smoleňák, J. Mikúš, Hrnka, – Šťastný, Hlinka, Skalický
Rozhodovali: Odinš, Soin – Zacharov, Sysujev.
  vylúčení: 5:9 na 2 min.navyše Viedenský 10 minútový OT presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0

Slovan proti Metallurgu ustál prvých desať minút, bol aktívny ale skórovať sa mu nepodarilo. Keď putoval na trestnú ľavicu Boychuck Mozjakin otvoril skóre. Aj druhý faul belasých domáci trestali, Pivcakin zvýšil na 2:0. Mazanca nahradil Štěpánek, ten síce prvý zákrok zvládol, ale druhý pokus z hokejky Grigorenka už nie.

Druhú časť otvorili belasí dlhou presilovkou 5:3. Slovan síce domácich uzamkol, ale Košečkin nemusel zasahovať. Krátko po skončení presilovky, Skalický znížil na 3:1, ale jeho gól pre hru v šestici neplatil. Genoway pri ďalšej presilovke dopravil puk za Košečkinov chrbát. Hra sa postupne vyrovnala, Slovan sa pokúšal o kontaktný gól. V závere druhej časti mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale tri presilovky nevyužil, tú tretiu prerušila prestávka.

Magnitky dohrávali početnú výhodu, Slovan sa neubránil, Pivcakin zvýšil na 4:1. Vzápätí domáci hrali krátku presilovku 5 na 3. Tretia časť sa kúskovala častými vylúčeniami, čo vyhovovalo domácim, ktorí kontrolovali zápas.

Ohlasy:zdroj: hcslovan.sk

Eduard Zankovec, tréner Slovana : „Ako kľúčové sa opäť ukázali vylúčenia na našej strane. Hrali sme veľa minút v nerovnovážnom stave, čo je pre mužstvo vždy náročné, obzvlášť proti takému silnému súperovi, akým je Magnitogorsk. V druhej časti hry sme sa zlepšili, boli aktívni, no strelili len jeden gól. Ďalšie vylúčenia v ostatnom priebehu stretnutia zmarili naše plány na bodový zisk.“