ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Žlté karty:  27. a 82. Kubík, 77. Milinkovič

Diváci : 1890

ŠK Slovan : Mucha – Kotula, Gorosito, Hudák, Podaný – Lásik (56. Gonzalez), Štefánik (46. Oršula) – Milinkovič, Mészáros, Milinkovič, Kubík – Priskin (61. Vittek)

Spartak Myjava:  Solnička – Banovič, Beňo, Marček, Chovanec (33. Jánošík) – Pekár, Bilovský, Kóňa, Kolár – Daniel, Sládek

Rozhodovali: Vnuk – Brendza, Kováč

Prvý domáci zápas vo Fortunalige Slovanu nevyšiel. Myjave podľahol 0:1, hoci všetko mohlo byť inak, ak by rozhodca Vnuk posúdil zákrok v pokutovom území na unikajúceho Mészárosa v 6. minúte ako nedovolený. V 12. min sa do dobrej príležitosti dostal Sládek, ktorého Mucha skvelým zákrokom vychytal. V 22. minúte nebezpečne vystrelil Štefánik0, ktorého strela tesne minula Solničkovu svätyňu. Odpoveď hostí prišla ihneď z protiútoku, Sládek Muchu neprekonal. Aktívnejší boli v prvom polčase prekvapujúco Myjavčania, ktorí držali viac loptu na svojich kopačkách, nepúšťali Slovanistov do tlaku. V 36. minúte sa Myjava dočkala vedúceho gólu, Pekárovu šancu do bránky dotlačil aktívny Sládek. V závere prvého polčasu Kopaničiari dvakrát nebezpečne pohrozili, ale Mucha svoj tím podržal.

Po zmene strán sa dostal do hry Oršula,  ktorý mohol proti svojmu bývalému klubu vyrovnať. Solnička, ale jeho prízemnú strelu kryl. V 51. minúte Mészáros zakončoval tesne vedľa. Slovan sa snažil o vyrovnanie, musel si dávať pozor na Myjavu, ktorá v druhom polčase vyrážala do nebezpečných protiútokov. V 68. minúte sa po rohu Slovana dostali do úniku až traja Myjavčania. Mucha famóznym zákrokom zachránil Slovan od istého gólu. Pätnásť minút pred koncom predviedol Solnička robinzonádu, ktorou vytlačil Milinkovičovu gólovú strelu na roh.V 86. minúte Mészarosov center zlikvidoval Solnička.

Ohlasy po zápase:

Dušan Tittel (tréner Slovana): „Pripravovali sme mužstvo na to, že to bude ťažký zápas vzhľadom na náročnú sériu duelov, ktoré sme absolvovali v posledných týždňoch. Prenasledujú nás zranenia, ktoré aj dnes zasiahli do zostavy. Niekoľko hráčov nenastúpilo a ďalší boli len na lavičke vzhľadom na to, že už vo štvrtok nás čaká ďalší zápas Európskej ligy. Samozrejme, prehra nás mrzí. Pre diváka to bol zaujímavý a rušný zápas so šancami na oboch stranách. Brankári podržali svoje tímy. Súper však jeden gól strelil, kým my sme naše príležitosti nevyužili. Gratulujem Myjave k víťazstvu.“