November pre HC Slovan

Slovanisti a slovanistky majú úspešne za sebou novembrové účinkovanie vo svojich súťažiach. Niektorým sa skončila jesenná časť sezóny, iní aj naďalej pokračujú. Dalo by sa povedať, že november bol mesiacom viacerých pozoruhodných sérii.

HC Slovan

Hokejový Slovan zažil najlepšie obdobie v sezóne. Hoci mu zápasy v úvode mesiaca nevyšli, prehral trikrát v rade, prišiel zlom. Následne sa mu podarilo vyhrať až šesť zápasov v sérii, čím sa dostal do bojov o miestenku v play-off. Okrem toho sa do zostavy Slovana vrátil Ľubomír Višňovský, ktorý zažil krst ohňom v domácom zápase s CSKA (3:2 sn).  Za výbornými výsledkami stáli obaja kanadskí brankári Brust a Garnett. Druhý menovaný si za svoje výkony vyslúžil cenu pre najlepšieho brankára týždňa v KHL. Bodovo sa darilo Barkerovi, ktorý sa zaradil medzi najproduktívnejších obrancov celej KHL, v drese Slovana v týchto štatistikách vedie.  Viacerí hráči si na znak solidarity voči boji proti rakovine nechali narásť fúzy, podporili tak akciu „movember“.

_MG_6166

ŠK Slovan

Ani futbalisti vo svojich vystúpeniach nesklamali. V novembri odohrali štyri duely, v ktorých dvakrát zvíťazili, dva razy sa ich zápasy skončili remízou. Tie ich môžu mrzieť, nakoľko v zápasoch zlyhali v koncovke, čo ich stálo stratu bodov. Napriek tomu ťahajú desať zápasovú sériu ligový stretnutí bez prehry. V Slovnaft cupe si Slovanisti zabezpečili postup do ďalšieho kola, keď 1:0 zdolali FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Aj napriek dobrým výsledkom tréner Slovana Nikki Papavasilou nie je s hrou svojho mužstva úplne spokojný. Vedia o tom aj hráči, ktorí veria, že počas zimnej prestávky, budú mať viac času na to, aby lepšie pochopili Cyperčanovu filozofiou.

DSC_5504

BK Slovan

Basketbalistkám vystúpenie v novembri nevyšlo podľa plánu. Zaskočila ich Banská Bystrica, ktorá dokázala na ich palubovke vyhrať. Slovan sa rehabilitoval víťazstvom v Košiciach, keď zdolal Cassoviu.

Juniori Slovana

Mladí Slovanisti vedú ligový pelotón.  V ostatnom mesiaci si dokázali poradiť napríklad s Duklou Trenčín, i prekvapujúco prehrať na ľade Spišskej Novej Vsi, či doma so Žilinou. Zaznamenali tak dve prehry v mesiaci, tešili sa zo šiestich výhier.

HBT Slovan

Hokejbalisti dokázali počas novembra dva zápasy vyhrať, raz ťahali za kratší koniec. S  favorizovanou Farmou prehrali 1:3. Duel s Citrusiou Bratislava bol odložený. Prekvapujúco sa ale HBT potrápil s HKLM Petržalka, ktorú po tuhom boji zdal v predĺžení.

hbt2

Slovan B a Ženy a juniorky Slovana

Slovanu B vyšiel záver jesene, keď dokázal trikrát v rade zvíťaziť, z toho posledné dva duely vyhral zhodne 3:2. Futbalistky sa s jesennou časťou rozlúčili víťazstvom nad Selcami 4:1, Juniorky zdolali svoje rovesníčky 5:2.

1.RC Slovan

Rugbistom príliš nevyšiel turnaj v „sedmičkovom“ rugby v Piešťanoch. Dokázali vyhrať iba jeden zápas. Chuť si belasí napravili v Slovanskom pohári, kde v „pätnástkovom“ rugby zdolali Košice 39:24.

Tím mesiaca: HC Slovan Bratislava

Hviezdy mesiaca: Kanadskí brankári Barry Brust a Michael Garnett, ktorí majú hlavný podiel na úspešných výsledkoch svojho tímu.

Zápasy mesiaca:  HC Slovan –  Severstaľ Čerepovec 5:4, 1. RC Slovan – Slávia TUKE 39:24, Slovan B – Nitra 3:2

Gól mesiaca: premiérový gól Višňovského v Slovane proti Čerepovcu, ktorý mal  prívlastok víťazný.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – víťazná vlna hokejistov Slovana

negatívne – aj napriek dobrým výsledkom futbalistov Slovana, slabé návštevy na ich domácich zápasoch.

Prepadák mesiaca: Nepodarený turnaj rugbistov Slovana v Piešťanoch.

ŠK Slovan Bratislava 3-1-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 6:2

HC Slovan  5-1-0-3  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 25:17

HBT Slovan 2-0-1  (legenda: výhra-prehra), skóre 9:7

ŠK Slovan ženy  1-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 4:1

ŠK Slovan juniorky 1-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 5:2

ŠK Slovan B: 3-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 10:7

BK Slovan 1-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 155:236

Juniori HC Slovan 6-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 42:16

1. RC Slovan  2-0-3  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 82:95