Preview: Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava

By  |  0 Komentárov

Po päťzápasovej domácej sérii sa belasí predstavia na ihriskách súperov, kde ich čakajú tri stretnutia. Prvý zápas odohrajú v pondelok o 11:30 proti Admiralu Vladivostok. Priamy prenos môžete sledovať od 11.25 na Sport2.

Admiral Vladivostok

V Admiral sa počas leta veľké zmeny neudiali. Do Omsku zamieril Fisenko, Sigaryov a Barbašev sa presunuli do Sibiru. Zaujal príchod Klemena Mohoriča, ktorý pôsobil v Slovane ako tréner brankárov. Z hráčov „veľké“meno neprišlo. Admiral začal ročník na ihriskách súperov, kde sa mu príliš nedarilo. V siedmich dueloch zvíťazil iba raz. Momentálne je najslabším mužstvom v súťaži. Medzi opory mužstva by mali patriť kapitán Bartulis a jeho parťák v obrane Američana Blum. V útoku sa veľa očakáva od reprezentanta Tkachyova, ktorému by mal sekundovať Sabolič.

HC Slovan

Slovan na svojom prvom tripe neuspel. O body zabojuje na ďalekom Východe, kde sa nikomu nehrá ľahko. KHL je náročná súťaž, s cestovaním a časovým posunom sa musia hráči vysporiadať. V minulej sezóne belasí na ľade Vladivostoku prehrali iba tesne 2:1. Slovanisti dostali v súťaži najviac gólov zo všetkých klubov, v najbližších zápasoch musia zapracovať na obrannej hre. Vedenie KHL  zrušilo Skalickému päťminútový trest do konca zápasu, ktorý inkasoval proti Nižnekamsku. Na zápas s Vladivostokom môže nastúpiť. Na trip odcestovala trojica brankárov. Dostane prvýkrát v sezóne príležitosť Jaroslav Janus?

(Štěpánek (Janus) – Barker, Ebert, Meszároš, T. Voráček, Švarný, Taimi, Kozák, Hedera – L. Kašpar, Viedenský, Řepík – Smoleňák, Colby Genoway, Buchtele – T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický  – A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov?

Celkové skóre: 11:23

Bilancia doma: 0-0-0-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec:  dva góly Robert Sabolic a Viktor Alexandrov

Najlepší nahrávač: 2 asistencie Damir Zhafyarov

Najlepší hráč: 3 body Viktor Alexandrov

Najvyťažovanejší hráč:27:46 minút Jonathon Blum

Najtrestanejší hráč: 27 minút Pavel Makhanovsky

Celkový počet trestných minút: 87 minút

Úspešnosť brankárov:  Igor Bobkov 88.2%,  Nikita Serebrjakov 86.7%, Ivan Nalimov 90.9%

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 4/0

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16.0%/ 69.7%

Zranení hráč: James Wright, Artyom Zemčiynok

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 8 b

Celkové skóre: 16:30

Bilancia vonku : 0-0-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Marek Viedenský

Najlepší nahrávač: 7 asistencií  Radek Smoleňák

Najproduktívnejší hráč: 8 bodov Radek Smoleňák

Najvyťažovanejší hráč: 21:57 minút Nick Ebert

Najtrestanejší hráč: 29 minút Andrej Šťastný

Celkový počet trestných minút: 169 minút

Úspešnosť brankárov: Marek Mazanec 88.7%, Jakub Štěpánek 91.9%