Päť postehov zo zápasu s Lokomotivom Jaroslavľ

Po víťazstve nad Dynamom Moskva, tentokrát ťahal Slovan za kratší koniec. V kvalitnom stretnutí s Lokomotivom Jaroslavľ prehral o jediný gól 2:3, napriek tomu si diváci v zápase prišli na svoje. Svojich prvých takmer dvanásť minút v KHL má za sebou Juraj Bezúch, ktorý ako prvý nebezpečne v zápase ohrozil súpera. Jeho projektil iba tesne minul bránu. Zatiaľ, čo Bezúch odohral svoj prvý zápas, Juraj Mikúš už s poradovým číslom 200.

Želaný návrat na ľad

Michal Sersen začal s belasými spoločnú prípravu, v nej ale stihol odohrať iba dva prípravné zápasy v júli proti Pardubiciam. Prišlo nepríjmné zranenie, ktoré Sersena vyradilo z hry. Hoci posledné týždne začal s mužstvom trénovať, po dohode s trénermi sa bol rozohrať do Banskej Bystrice. Za“baranov“ odohral jediný zápas, v stredu sa už trénerom hlásil proti Jaroslavľu. Slovan reagoval na menšie zranenie Cama Barkera. V zápase stihol odohrať viac ako trinásť minút, hoci Sudnicina strelecky neohrozil, výkonom nesklamal. Ako sám počas prestávky medzi tretinami povedal:„Nie je to ešte ono, ale verím, že v krátkom čase už budem stopercentne pripravený.“

Traja centri

Tréner Zankovec po svojom príchode hľadá optimálnu súhru útočných formácii. Zdá sa, že postupne našiel správne zloženie útokov. Zaujala nás formácia Hrnka-Genoway-Viedenský. V jednom útoku totiž nastupujú až traja centri. Možno to nie je úplne štandardné, ale na ľade si hráči rozumejú. Na presilovku pravidelne chodia špeciálne zložené útočné formácie, čo tiež nebolo v minulosti pravidlom.

Boychukova šnúra

Zach Boychuk sa k Slovanu pripojil pred dvomi týždňami. Svoje prvé zápasy odohral na štvrzápasovom tripe. Má na konte šesť zápasov, získal rovnaký počet bodov. V posledných zápasoch vždy bodoval, bodovo vyšiel na prázdno iba v stretnutí proti Čeľjabinsku. Vo formácii hráva spolu s českými krídelníkmi Kašparom a Řepíkom. Svoju pohotovosť predviedol pri otváracom góle, keď nepohrdol presným pasom od Genowaya. Hoci mal málo času na zakončenie, stihol sa Sudnicina opýtať „Kam to chceš“?.

Gól sezóny

Aj pre takéto momenty chodia ľudia na hokej. To, čo predviedol iba 20-ročný center štvrtej formácie sa tak ľahko nevidí. Sádecký čakal na prvý gól v KHL 29 zápasov. Spôsobom, akým sa presadil proti Lokomotivu si bude pamätať do konca života. Po prechode do pásma si obhodil obrancu Koledova, ľudovo povedané – poslal ho na párky. Vzápätí vykúzlil geniálnu hokejovú fintu, vďaka ktorej postavil celý štadión na nohy. Sme presvedčení, že táto ľahoudka bude ašpirovať na gól roka.Dovolíme si povedať, že to bol najkrajší gól v histórii Slovana v KHL. Podobný gól zaznamenal proti Slovanu v roku 2004 Pavol Demitra. V tretej tretine bol blízko k svojmu druhému gólu, jeho pokus Sudnicin kryl. Sádecký nás zaujal aj na vhadzovaniach, keď vyhral 5/6 pokusov.

Tradičných 10% navyše

Už sme si na to zvykli. Nebolo tomu inak ani v tomto zápase. Výkony hlavných rozhodcov sú často najväčším protivníkom Slovana. Lokomotiv bol herne lepší, kvalita bola na jeho strane, Slovan vôbec nezostal, až na oseminútovú pasáž od úvodu druhej tretiny, kedy nedokázal ohroziť Sudnicinou bránu. Je zaujímavé, že hostia mali v zápase vylúčených iba troch hráčov, z toho Ljubuškinov trest bol vzájomný so Šťastného. V závere stretnutia, krátko pred zákrokom Pavla Skalického zostali nepovšimnuté minimálne dva jasné fauly priamo pred očami hlavného rozhodcu. Je to škoda, nakoľko Slovan si v tomto zápase zaslúžil aspoň bod, aj napriek prehre mu diváci za predvedený výkon zatlieskali. Žiaľ, rozhodcovia si splnili svoju „povinnosť“.