Päť postrehov k zápasu s Avangardom Omsk

By  |  0 Komentárov


Bratislavský Slovan zaznamenal druhú prehru na domácom ľade. Po Jugre nestačil tentokrát na Avangard Omsk, ktorému podľahol 1:4.

Rozdiel v korčuľovaní

Od prvej minúty bola vidno ľahkosť a dravosť hráčov súpera. Tí boli všade pred belasými, korčuliarsky ich prevýšili. Túto činnosť okorenili dvomi takmer rovnakými gólmi, keď po úniku v situácii dva na jedna nedali Mazancovi šancu. Krásny prienik predviedol deväť minút pred koncom Žukenov, ktorý si parádne nakorčuloval do samostaného nájazdu, aby efekte skóroval. Slovan však dobre zahral v oslabeniach, kde neinkasoval.

Záhadná prvá tretina

Zápas sa pre Slovan začal ideálne, už v prvej minúte dostal možnosť hrať presilovku. Tá mu nevyšla podľa predstáv, navyše nevystrelil počas nej ani raz na Furcha. Ten sa musel v prvej tretine doslova nudiť, aby v bráne nezamrzol, takmer pri každom prerušení hry z nej vykorčuloval, spravil oblúk, a vrátil sa. Prvú strelu musel kryť až v 15.minúte prvej tretiny. A to mali belasí k dispozícii dve presilové hry. Prečo Slovan dovtedy netrafil bránu je záhada.

Presilovky Slovana

Keď sme v minulosti chválili presilovky Slovana, tentoraz prichádza sklamanie. Slovan mal možnosť proti Omsku hrať niekoľko početných výhod. Zatiaľ, čo v predošlých zápasov v nich skóroval, zatlačil súpera, proti Omsku mal problém dostať sa do pásma, usadiť sa v ňom na dlhší čas. Navyše strely lietali nad, či mimo bránu, odkiaľ góly nepadajú. Samozrejme, treba rešpektovať aj silu súpera, ktorý si v oslabení vytvoril až päť zaujímavých príležitostí, pri ktorých musel Mazanec zasahovať.

Tri momenty v záverečných desiatich minútach

Prvým momentom, ktorý nás upútal bol Barkerov súboj v rohu, po ktorom Kanaďan schádzal z ľadu s bolestivou grimasou. Do zápasu viac nezasiahol. Druhý, po štvrtom góle súpera nastala zmena v bráne, Mazanca na 19 sekúnd nahradil Štěpánek, aby sa Mazanec následne do bránky vrátil. Napokon tretí, zaujal aj oddychový čas hostí, ktorý si napriek stavu 1:4 vyžiadal tréner Skabelka. Zatiaľ, čo sa súper radil, na striedačke Slovana sa čakalo na koniec oddychového času.

Úpešné vhadzovania

Proti Omsku boli Slovanisti celkom úspešní na vhadzovaniach. Tých bolo počas stretnutia dovedna 64. Slovan vyhral 35, súper 29. Najviac sa darilo Viedenskému, ktorý z 11 pokusov uspel deväťkrát. V treťom útoku možno prekvapujúco Mikúša na buly nahradil Hrnka, ktorý vyhral päť zo siedmych. Zahanbiť sa nenechal aj Sádecký, ktorý uspel osemkrát z dvanástich pokusov. Genoway rovnako osemkrát, ale pri sedemnástich vhadzovaniach. Skalický a Kašpar svoje jediné pokusy zvládli. Naopak nedarilo sa Mikúšovi, ktorý vyhral iba jedno buly zo siedmych. Možno ho aj preto počas zápasu v tretej formácii vystriedal Sádecký.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011