Pät postrehov k zápasu s Jugrou Chanty-Mansijsk

By  |  0 Komentárov


Slovan si v zápase s Jugrou pripísal iba bod. Podľa obrazu hry však dva body stratil. Mrzieť ho musia nepremenené príležitosti. Zápas nedohral Simon Després, ktorý po necelých štyroch minútach opustil ľadovú plochu. Pre narazený bok musel ísť na vyšetrenie do nemocnice. Na jeho miesto sa v druhej obrane k Ebertovi posunul Voráček.

Vzrastom malý, výkonom veľký

Brankár súpera Proskuriakov nepatrí k veľkým brankárom, ktorí v dnešnej dobe kraľujú v bránkovisku. Skúsený 180 centimetrov vysoký 30-ročný gólman svoj tím vo viacerých prípadoch podržal. Slovan naňho vyslal 51 streleckých pokusov, dva puky prepadli za jeho chrbát. Keď už bol prekonaný, dvakrát ho zachránila konštrukcia brány. Tú opečiatkoval v tretej časti Meszároš, ktorý si v sezóne pripísal v treťom zápase tretí gól. Chladnú hlavu si zachoval aj počas samostatných nájazdoch.

Taktika ušitá na kazenie zápasu

Jugra sa ujala vedenia v zápase, potom sa však stiahla, zahusťovala svoje obranné pásmo. Kazila hru, dlho držala jednogólový náskok. Mazanca v druhej časti ohrozovala iba sporadicky. Keď sa zdalo, že Slovan zlomí odpor súpera a po otočení skóre vo svoj prospech pridá tretí poisťovací gól, vo svojej prvej šanci v tretej tretine sa Daniilovi Iljinovi podarilo vyrovnanosť. Bola to jeho jediná strela na Mazancovu bránku. Fanúšik Slovana si toto meno veľmi dobre pamätá z minulosti, keď dres belasých obliekal jeho menovec Roman Iľjin. Súper zaznamenal oba svoje góly spoza brány, čo by sa nemalo stávať.

Dobre zahrané oslabenia

Jugra pricestovala do Bratislavy s vizitkou úspešného využívania presilových hier. Proti Slovana hrala štyri, najmä tie v závere zápasu a v predĺžení boli nebezpečné. Slovan umne bránil, vo viacerých prípadoch nedovolil súperovi ohroziť Mazanca, navyše v oslabení mohol skórovať Kašpar, v predĺžení aj Ebert.

Netreba sa báť súpera

Slovan má v mužstve hráčov, ktorý majú dobré fyzické parametre. Medzi nich s určitosťou patria Tomáš Hrnka, či Marek Viedenský. Obaja sa v zápase zapojili do šarvátky. V závere prvej tretiny si Arkudinov vyšliapal na Meszároša, čo sa nepáčilo Viedenskému, ktorý mu to dal pocítiť. Sedem minút pred koncom sa do seba pustili Hrnka s Valentenkom. Slovenský útočník mal v súboji navrch, svoj súboj vyhral, čo ocenili aj fanúšikovia.

Stereotypné nájazdy

V príprave belasým samostatné nájazdy pomerne často vychádzali. Strelci, ktorí sú na ne určení tentokrát brankára súpera neprekonali. Miesto striel volili kľučky, čo pozorný Proskuriakov prečítal. Súper sa so šťastím presadil hneď v prvom samostatnom nájazde.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011