Päť postrehov zo zápasu s Ladou Togliatti (VIDEO)

Slovan si nad Ladou Togliatti pripísal vôbec prvé víťazstvo na domácom ľade v KHL! Nerodilo sa vôbec ľahko. Potvrdilo sa, že každá séria má svoj koniec. Zápas priniesol viaceré zaujímavé aspekty, po ktorým môžeme konštatovať, že si belasí z týchto troch domácich zápasov pripísali päť bodov.

Nešťastný vstup do zápasu

Kto sledoval pondelkový zápas s Nižnekamskom si musel povedal :“Toto hádam nie je možné“! Úvod zápasu Slovanu nevyšiel, po laxnom bránení dovolil súperovi dvakrát skórovať. Rovnako tomu bolo aj v pondelok. Nevieme si tieto slabšie vstupy do zápasov vysvetliť, otáčať stretnutia je v KHL mimoriadne náročné. Mohli sme sa to sami presvedčiť na vlastné oči. Súperi prichádzajúci na Slovan začínajú zápasy s úmyslom otvorenia skóre. Tomuto sa musia Slovanisti vyvarovať, oceňujeme ich bojovnosť a obetavosť v zápase, ktorou sa pričinili k zisku troch bodov.

Bleskové góly

To, že zápasy sa často rozhodujú práve v presilovkách je stará pravda. Slovan to proti Lade do bodky potvrdil. Zaznamenal všetky tri zásahy v početných výhodách. Ako sa hovorí „nepáral“ sa s tým. Keď rozhodcovia vylúčili dvoch faulujúcich Rusov naraz, čo sa teda v zápasoch Slovana často nevidí, prišla šanca na kontaktný gól. Ten prišiel už po troch sekundách ako Plastino zakončoval. Gól na 3:2, na ten stačilo belasým 16 sekúnd z početnej výhody.

Efektivita obrancov

Pri pohľade na predošlé zápasy je vidno, že ruku k dielu a gólom pridávajú aj obrancovia. Zaostávať za svojimi kolegami nechcel Nick Plastino, ktorý v tejto sezóne skóruje zatiaľ iba na domácom ľade. Veríme, že čoskoro sa pripomenie  brankárom súpera na ich ľade. K jeho gólom treba dodať jedno, konečne padli po skvelej práci cloniacich hráčov pred brankárom Ježovom. Bolo vidno, ako sa Václav Nedorost po vyhranom vhadzovaní ponáhľa na svoje miesto, aby  Plastino počkal na správny moment a príklepom zaznamenal svoj prvý gól v stretnutí. Jeho druhý gól bol veľmi podobný, kedy sa pred Ježovom schovával Hlinka. Tentokrát strieľal švihom. Tréner súpera si pri tomto góle vypýtal „jastrabie oko“, neuspel, gól platil.

Otočenie z 0:2

Slovan v tejto sezóne, keď zaznamenal prvý gól v zápase, odchádzal z neho ako víťaz. Ako keby mu ten úvodný gól dodal potrebné sebavedomie. Naopak, z 0:2 sa mu ešte nepodarilo dotiahnuť skóre do víťazného konca.Podarilo sa mu to až v piatok, keď otočil zápas, pripísal si mimoriadne dôležité body. Dodajme, že počas sezóny belasí dokázali zmazať jednogólvé manko dvakrát. Doma proti Novgorodu a na ľade Dynama Moskva, v oboch prípadoch sa tešili z troch bodov.

Nenápadný Cheechoo

Proti Lade nebolo Cheechooa vidno. Keď sa prihlásil o slovo stálo to za to. Už v prvej tretine pri nepriaznivom stave zápasu sa snažil so zápasom niečo urobiť. Pustil sa do potýčky s Sotienksom, ukázal súperovi, že sa ho nebojí. Navyše Cheechoo nikdy nepatril medzi bitkárov, ale v závere prvej tretiny vyslal súperovi takýto signál. Napokon trinásť minút pred koncom spolu s Taffeom vymyslel Chipchurov víťazný gól.