Päť postrehov zo zápasu s Medveščakom Záhreb (15.2)

Je dobojované. Slovan po výsledku 7:5 a výhrou nad Medveščakom Záhreb zakončil ligový ročník 2016/2017. V stretnutí si divák prišiel na svoje, videl až dvanásť gólov, sedem v tretej tretine. Túto gólovú prestrelku sledoval aj živý orol, ktorý hokejistov Slovana privítal na ľade pri ich nástupe. Po stretnutí sa diváci rozlúčili klasickou ďakovačkou s celým mužstvom, na ľade sa v civile objavili Ďaloga, Šiška, Smoleňák, či hriešnik Burst. Dodajme, že to bolo prvé trojobové víťazstvo belasých nad Medveščakom v tejto sezóne.

Premiérový zásah

Patrik Bačík má za sebou vydarenú sezónu. V KHL nastúpil na 45 zápasov, z pozície mladého hráča si pripísal tri kanadské body (1+2). Na ľade v priemere trávil takmer 12 minút, v tom ostatnom stretnutí dokonca 14:35. V druhej tretine po jeho jedinej strele v celom stretnutí na bránu skončil puk za chrbtom brankára Gajdučenka. Nebol to „čistý“ priestrel, puk si korčuľou do vlastnej brány zrazil obranca súpera. To však Bačíka nemusí mrzieť, dočkal sa svojho prvého gólu v sezóne. Podobne dopadol bývalý hráč Slovana Lukáš Kozák, ten v tretej časti prekonal Poggeho. Rovnako ako Bačík aj on bol v zápase po jedinom pokuse stopercentný. Na margo Kozáka, jeho jediné dva kanadské body v drese Medveščaku zaznamenal v zápasoch proti Slovanu. Na záver ročníka si pušný prach šetril aj Tomáš Starosta, ten zvýšil na 6:2, zmenil kolonku strelených gólov s číslom nula na číslo jeden.

Vo forme hrajúci Lušňák

V ostatných stretnutiach na ľade upútal svojim výkonom pozornosť Patrik Lušňák. Ten so svojou formáciu patril k najlepším na ľade, čo dokumentoval aj pohotovým gólom.“Bolo sa na čo pozerať, padlo veľa gólov. Škoda toho, že sme nespravili play-off“, povedal strelec tretieho gólu belasých bezprostredne po zápase a pokračoval:“Snažili sme hrať pre ľudí. Dali sme pekné góly, čím sme sa takto odvďačili fanúšikom.“ Viacerí hráči Slovana si po skončení ročníku v KHL predĺžia sezónu v našej lige. Výnimkou nie je ani Lušňák,“Je to pre nás dobrá možnosť zahrať si play-off, a byť pred Majstrovstvami sveta v zápasovej záťaži,“ uzavrel útočník Slovana.

Medvečšak s novicom v zostave

Už sa veľa popísalo o zdecimovanom mužstve z metropoly Chorvátska. Zatiaľ, čo v utorok na bratislavskom ľade korčuľovalo štrnásť hráčov, v stredu pribudol pätnásty. Bol ním útočník Kirill Voronin. Vďaka nemu  sa z útoku do obrany posunul Glumac. V zápase sa uviedol iba dvojminútovým trestom, na Poggeho vyslal dva strelecké pokusy. Podľa posledných informácii  sa Záhreb definitívne s KHL lúči, v novej sezóne by mal účinkovať v EBEL lige.

Spolupráca Chipchuru, Jegliča s Plastinom

Kanadské duo si v ostatných dvoch zápasoch na svoje konto pripísalo dohromady osem bodov. Chipchura tri (2+1), Plastino dokonca päť (1+4). Reprezentant Slovinska štyri (1+3). Obranca Slovana otváral skóre stretnutia, toho presnou prihrávkou vyzval Chipchura. Plastino bol pri zrode Chipchurovho  gólu. Jeho typickou hrou s hlavou hore poslal do pásma Jegliča, ktorý jemne priťukol Chipchurovi, ktorý sa nemýlil. Dodajme, že Jeglič bol pri počiatku akcie, pri otváracom góle Nicka Plastina.

„Nedáš-dostaneš“

Otrepané klišé. Slovan sa do svojho súpera v prvých dvoch tretinách zakusol. Napriek tlaku z úvodu,  paradoxne Záhreb v piatej minúte viedol na strely 5:1. V 25. minúte už bolo pomer 21:9 v prospech Slovana. Medveščak hral prevažne na brejky. V druhej polovoci prostrednej časti, uzamkol prvý útok Záhreb v tretine. Piaty gól Taffe nepridal, naopak, z ničoho nič sa pred Poggeho dostal Giroux a znížil. Obdobná situácia nastala aj pred druhým gólom hostí. Tentokrát svoje príležitosti nevyžili Skalický s Lušňákom. Strelecky dispovaný Giroux sa v brejku nemýlil. Giroux skóroval aj v utorok, celkovo proti Slovanu v tejto sezóne zaznamenal  päť gólov.