Päť postrehov zo zápasu s Medveščakom Záhreb (VIDEO)

Slovan si druhýkrát v ročníku zmeral sily s Medveščakom Záhreb. Obe stretnutia skončili 2:2, hoci to prvé bolo prípravné, v oboch sa rozhodovalo až po samostatných nájazdoch. V auguste uspeli Záhrebčania, v ligovom zápase sa tešil z výhry Slovan, ktorý si pripísal dva body. Krátky zápas (2:56) odohral chorvátsky rodák Mislav Rosandič, autor otváracieho gólu, tomu na gól stačil iba tento čas strávený na ľade. Svojou prvou asistenciou v sezóne mu nahrával Kyle Chipchura. Otázkou večera medzi fanúšikmi na štadióne bol Poggeho zákrok lapačkou v druhej tretine, keď sa z tribúny zdalo, že puk neprešiel bránkovú čiaru. Po dlhšej konzultácii s video rozhodcom bol gól napokon uznaný.

Súboj fanúšikov

Zápasy týchto súperov sú veľkým lákadlom pre fanúšikov z oboch táborov. Do Bratislavy prišla skupinka asi 80 fanúšikov Záhrebu, ktorých bolo od prvej minúty počuť. Tých po druhom góle v oslabení po parádnej Valského práci trošičku umlčal Marek Viedenský. Nevedno prečo, ale Slovan po výbornej prvej časti zrazu v tej druhej začal za súperom zaostávať, nepokračoval v hre z prvého dejstva. Je to na škodu veci, keďže prišiel o dobre rozohraný duel, v ktorom viedol 2:0, miesto troch bodov, berie dva. Namiesto toho, aby pridal zrejme rozhodujúci tretí gól, sa postaral o drámu do posledných chvíľ, čo ocenili fanúšikovia oboch táborov, ktorí hnali svojich zverencov za víťazstvom.

Spálené šance

Ako by sme to napísali s nadsádzkou, Slovan vyhral na bočné siete 3:0, Medveščak na tyčky 2:0. Šance, aké si vypracoval v oslabení Valský, či v zápase po dvoch únikoch Taffe sa pýtajú do brány. V neposlednom rade Cheechoov prienik v tretej tretine. Žiaľ nestalo sa, Slovan dovolil súperovi vyrovnať, keď si v istých pasážach o gól koledoval. Vyrovnávajúcemu zásahu však musíme športovo zatlieskať aj my, akcia Medveščku a Bolducovo zakončenie mali oči. Hostia sa tentokrát v stretnutí prezentovali disciplinovane, keď pykali iba štyrikrát, aj to raz za zlé striedanie, nepotvrdili rolu najvylučovanejšieho mužstva KHL.

Slabé presilovky

Viac presiloviek v stretnutí hrali hráči Medveščaku, na šťastie pre belasých boli statické, keď si iba posúvali puk bez častej streľby. Slovan ale výborne bránil, korčuľoval so súperom, dokázal dokonca v oslabení skórovať. Slovanisti naopak odohrali asi iba jednu kvalitnú presilovku, v ostatných prípadoch sa ťažko odstávali do pásma, keď sa tam už dostali absentovala častejšia streľba od obrancov, či tlačenie sa do zakončenia zo strany útočníkov.

Brustova debata

V trinástej minúte druhej tretiny sa zrejme zlomil zápas. Kto vie ako by to celé dopadlo, keby sa nenechal Brust vylúčil do konca zápasu. Prišlo k situácii, keď Brust zrejme hodil hokejku, za čo hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kanadský brankár proti tomuto verdiktu vehementne protestoval, za čo mu rozhodca udelil osobný trest. Keď ale Brustove protesty neutíchali prišiel krutý verdikt a vylúčenie dokonca zápasu. Do bránky sa postavil Pogge, ktorý nariadené trestné strieľanie Butlerovi chytil. Máme za to, že si to mohol a mal  Brust odpustiť, aj keď bolo zrejmé, že hlavný rozhodca len na to čaká, aby ho mohol poslať predčasne pod sprchy. Vo videu pod článkom v čase 1:52 sa odohráva inkriminovaný moment, v ktorom je vidno, že ruku k dielu zrejme dal aj obranca Ďaloga, a toto pravdepodobne Brust vysvetľoval mužom v pruhovanom. Kto vie ako by sa duel ďalej vyvíjal, ak by zostalo len pri 10 minútovom osobnom treste. Chytil by Barry Brust  to trestné strieľanie? Z nášho pohľadu sa realizácia moc Butlerovi nepodarila. Nastal ale problém, do brány išiel síce náhradný brankár Pogge, našťastie sa nezranil, lebo ak by k tomu prišlo, musel by do brány nastúpiť niekto z hráčov. Sú to však iba teórie, na čo, keby, či ak sa v hokeji nehrá.

Nájazdy ozdobou

Diváci mali možnosť vidieť až osem samostatných nájazdov. Napätie na Zimnom Štadióne Ondrej Nepelu sa dalo krájať. Keď ukážkovou kľučkou Mahbod otvoril skóre, musel Slovan doťahovať. Na ľad sa postavil fantóm nájazdov Žiga Jeglič, čo si všimol brankár Taylor, ktorý svojím postojom a zdvihnutou lapačkou tušil čo bude nasledovať. Žiga jeho úmysel prečítal, ale zakončenie do bekhendu mu nevyšlo. Na dva nula nezvýšil Brulé, ťarchu na hokejke mal Viedenský, ktorý Kašparovskou strelou k tyčke vyrovnal. Ozdobou však nebol len tento gól, strelci si pre divákov nachystali porciu krásnych zakončení aj v ďalších sériach. Genoway to spravil parádne, vyrovnať musel Taffe. Ako bolo spomenuté vyššie, dvakrát mu nájazd v zápase nevyšiel, povedal si, že do tretice to tam musí padnúť. Lahôdkovým bekhendom pod brvno vyrovnal. Poradie sa otočilo, na ľade sa objavil Jeglič, ktorý svoju presnú strelu do pravého horného rohu umiestnil puk tak ako to z ostatnej sezóny z jeho podania poznáme. Svoj druhý pokus nedal Mahbod, toho Pogge vychytal.