Päť postrehov zo zápasu proti AS Trenčín

Slovan privítal na veľkonočnú nedeľu AS Trenčín. Po reprezentačnej prestávke sme boli zvedaví, aký výkon predvedú belasí, ktorí potrebujú zbierať body ako soľ. Trenčín, si naopak po výhre Žiliny nemohol dovoliť zaváhať, prísť tak o prvú priečku v ligovej tabuľke.

Lavička náhradníkov Slovana

Zdalo sa, že počas reprezentačnej prestávky, sa viacerí hráči dajú do poriadku, niektorí sa po zraneniach vrátia do základnej zostavy. Realita bola taká, že vekový priemer striedajúcich  hráčov Slovana bol 22,5 roka. Najstarším mužom na lavičke bol brankár Krnáč. Striedania Slovanu moc nevyšla. Svoj debut v novom drese zaznamenal Oršula, ale ani jemu sa nepodarilo nič vymyslieť. Do hry okrem Oršulu zasiahol aj Ďuriš, ale výsledok 1:3 sa po jeho príchode na ihrisko nezmenil. Hostia museli vynútene striedať už v 20. minúte zápasu, kedy sa zranil Stanislav Lobotka, ktorého museli odniesť z ihriska na nosidlách. Chvíľu hral Slovan presilovku o jedného hráč v poli, ale do vážnejšej šance sa nedostal.

Prehádzaná zostava

Martin Dobrotka, kapitán tímu, sa objavil na kraji obrany. Operoval z pravej strany, snažil sa podnikať nebezpečné protiútoky. V 22. minúte si dobre nabiehal na Štefánikov center, bol však prikrátky, ale vyslúžil si potlesk z riedko zaplnených tribún. Martinovi sa na pravej strane hralo lepšie ako v stredovej línii, kde nastupoval na jar. Peltierovi pozícia na kraji zálohy nesedí, je tam stratený, dnes sa mu vôbec nedarilo. V 65. minúte ho nahradil mladý Oršula. Marko Milinkovič, sa v prvom polčase objavoval takmer na úrovni Adama Zreľáka. V druhom  dejstve sa viac stiahol do stredu ihriska, kde sa cítil lepšie, po jeho aktivite zaznamenal Slovan gól. Patril medzi najlepších hráčov  tímu. Treba oprávnene dodať, že Slovan svojou hrou divákov nepotešil. Ako hovorí klasik “ za chyby sa platí“, a na to Slovan dopláca v jarnej časti.

Zápas o prvom góle

Budeme sa opakovať, ak Slovan dostane v zápase ako prvý gól, jeho hra sa poskladá ako domček z kariet. Dunajská Streda dala gól z prvej a aj jedinej strely, či šance na bránu Slovana. Trnava tiež z prvej strely na bránu. Treba povedať, že tieto zápasy sa podobajú ako vajce-vajcu. Navyše, 40 minút  brankári nemuseli zasahovať.  Hral sa futbal bez čistých gólových príležitostí. Po rohu Slovana, udreli hostia a prvou strelou na Perniša otvorili skóre stretnutia.  Slovan prvýkrát ohrozil brankára  hostí centrovanou loptou, po jeho druhom rohu v zápase, ktorý zahrával v 45. minúte. Slovan dal gól až takmer po hodine hry, zo svojej prvej priamej strely na bránu, žiaľ ostala aj jedinou v zápase. Hostia z Trenčína využili svoje gólové šance, ktoré si vypracovali, čo im stačilo na zisk, pre nich potrebných troch bodov.

Diváci

Zápas sledovalo, hlásateľom oznámených 1550 divákov. Číslo, ktoré je proti súperovi z Trenčína viac ako nízke. Pred príchodom na štadión sme stretli Ladislava Pecka ako diskutuje s Palom Sedlákom, i Dušana Galisa, ktorý viedol rozhovor s Robom Vittekom.  Zdalo sa, že sviatky môžu prilákať na štadión viac ľudí. Opak bol pravdou. Hosťujúci sektor zaplnila skupina asi 150 divákov, ktorí počas zápasu povzbudzovali svojich hráčov, ale hanebným pokrikom na  adresu Slovana sa nevyhli. V druhom polčase museli medzi fanúšikov Trenčína vstúpiť prítomní stewardi, ktorí museli stlmiť ich vášne. Viacerí Slovanisti však po prvom polčase svoje miesta opustili.

Karol Mészáros

Po Milinkovičovi, ďalší z mala hráčov, ktorí na ihrisku hýril pohybom a aktivitou. Karol dokázal doraziť Čikošovu strelu, čím vyrovnal na 1:1. Už v  pohárovom zápase proti Trenčínu dal gól , ďalší pridal aj proti Podbrezovej. V zápase ho nahradil na záverečných 15 minút Ďuriš. Treba dodať, že Mészáros sa v jarnej časti aj herne chytil, keď nastúpil do zápasu aj ako striedajúci hráč, oživil hru. Verme, že sa k nemu už čoskoro pridajú aj ostatní.