Päť postrehov zo zápasu s Avtomobilistom Jekaterinburg

V predvianočnej atmosfére belasí podľahli favoritovi z Jekaterinburgu po predĺžení 4:5. Pred samotným zápasom predviedli svoje číslo roztlieskavačky Slovana. Na tribúne sa objavil aj Santa Klaus s Anjelom. Už tradične sa počas zápasu gratulovalo viacerým oslávencom. Tentokrát bol medzi nimi aj 90-ročný pán Štefan, klobúk dolu v tomto veku ešte navštevuje štadión Ondreja Nepelu. Stretnutie Slovana s Jekaterinburgom si nenechali ujsť Róbert Mak a Vladimír Weiss ml.

Neistý Sochackij

Brankár súpera Vladimír Sochackij toho v aktuálnom ročníku veľa neodchytal. Proti Slovanu to bolo jeho ôsme vystúpenie v ročníku. Od prvej minúty nepôsobil príliš istým dojmom. Dokumentuje o tom Řepíkov prvý gól, ktorý brankárovi prepadol pod rukou. Ani pri Buchteleho góle nemal čisté svedomie.  V tretej časti po peknom prieniku Boychuka ho zachránilo brvno.Dovolíme si povedať, že podcenil aj Švarného strelu. Je škoda, že hráči Slovana nedokázali túto skutočnosť viac využiť, hoci naňho vyslali 40 striel,  iba štyri puky prešli za jeho chrbát.

Súboj bývalých hráčov Slovana a Jekaterinburgu

V minulosti hrával za Jekaterinburg Michal Sersen. Bolo to ešte v ročníku 2010-2011. V zápase predviedol solídny výkon. Minulý rok obliekal dres Avtomobilistu Jan Buchtele, ešte v ročníku odohral za Slovan 16 zápasov Francis Paré. A bol to práve Kanaďan, ktorý sa pripomenul bratislavským divákom gólom v Štěpánkovej bráne. Buchtele v ničom nezaostal, a rovnako gólom do siete svojho predchádzajúceho zamestnávateľa sa zapísal do streleckej listiny. Paré si štatistiky obohatil aj o prihrávku na rozhodujúci gól v predĺžení, naďalej zostáva najproduktívnejším hráčom svojho mužstva.

Sviatoční strelci

Slovan tento rok príliš veľa gólov nedáva. O to viac potešili góly dvojice Sádecký, Švarný. Prvý menovaný dokázal zúžitkovať časovanú prihrávku do Lukáša Kašpara. Mladému centrovi štvrtej formácie stačilo puk usmerniť do polodkrytej brány. Za túto prihrávku sa okamžite po góle išiel poďakovať Kašparovi. Bol to Sádeckého druhý zásah v sezóne. Ten prvý zaznamenal po okulahodiacej akcii do siete Lokomotivu Jaroslavľ. O gól viac má na svojom konte obranca Švarný, ktorý sa postaral o vyrovnávajúci gól. Ivan čakal na gól od 12.10, kedy paradoxne skóroval do siete Jekaterinburgu na jeho ľade.

Keď nie Rusi, tak Česi

Zdalo sa , že  posudzovanie zákrokov bude rovnaké na obe strany. V tretej časti arbitri neodpískali tri jasné fauly na hráčov Slovana. Prienik Eberta zostal bez odozvy, hákovanie na Kašpara ako aj sekera na Štěpánka. Dodajme, že tento duel viedli českí arbitri Jeřábak a Fraňo. Noty zo strany KHL dostávajú rozhodcovia jasné, na národnosti daných sudcov nezáleží.

Nedáš-dostaneš

Slovan predviedol dobrý výkon. To náležite ocenili aj diváci. Tí vypredali štadión a prišli si na svoje. Videli deväť gólov, boli svedkami viacerých pekných hokejových momentov. Za stavu 1:2 si vydýchli, keď hostia unikli v oslabení, a Garejev netrafil odkrytú bránu. Klasické nedáš-dostaneš, keďže ešte v tej iste presilovke vyrovnal Buchtele. Rovnakú situáciu využil súper, kedy Slovan v dobrej šanci neuspel, aby v samostatnom nájazde uspel Česalin. A do tretice situácia nedáš dostaneš. V predĺžení mohol o všetkom rozhodnúť Ebert, na druhej strane sa tešil Golyšev. V hre traja na troch je na ľade veľa priestoru, útoky sa striedajú na oboch stranách.