Päť postrehov zo zápasu s Dynamom Moskva

HC Slovan má za sebou úspešné vystúpenie proti Dynamu Moskva. Svojou dobrou hrou ukázal, že vie zdolať aj silný celok, aj keď v závere po dramatickom závere rozhodol do prázdnej brány Kašpar, ktorý upravil na 4:2. Slovan si v zápase pripomenul narodeninových oslávencom, bývalých hráčov Slovana, ktorí minulý týždeň oslávili svoje narodeniny. 17.10 oslávil 84 rokov doc.Ján Starší, 19.10 48 rokov Zdeno Cíger, napokon v nedeľu 22.10 43 rokov oslávil Miroslav Šatan.

31 zápasov bez gólu

Toľko zápasov čakal na presný zásah po návrate do Slovana Lukáš Kašpar. Nepadalo mu to ani v prípravných stretnutiach, jeho prekliatie ukončil paradoxne duel s Dynamom Moskva, z ktorého prišiel do Bratislavy. Navyše proti svoju bývalému celku sa pripomenul hneď dvakrát. Nebol ďaleko ani od hetriku, keď pri záverečnej hre súpera bez brankára okrem gólu, mohol pridať aj piaty gól belasých a svoj tretí v zápase. Jeho pokus iba tesne minul bránu. Napriek všetkému pri Lukášovom góle na 3:1, museli jeho platnosť odobrovať rozhodcovia. „Challenge“ pri posudzovaní šiestich hráčov Slovana úspešný nebol, tréner Vorobjov tak prišiel o možnosť zobratia si oddychového času. Slovan tak zaznamenal z psychologického pohľadu veľmi dôležitý gól do šatne. Všetci na tribúne počuli, aký obrovský kameň padol Kašparovi zo srdca, veríme, že v ďalších zápasoch bude gólovo úspešný.

Koniec bradatej série

Hráči Dynama zvykli v uplynulých sezónach chodiť do Bratislavy po body. S inou ambíciou neprichádzali ani v pondelok, ale narazili na odpor. Slovan už nedopustil ôsmu domácu prehru v rade s týmto súperom. Treba povedať, že na zápas sa dalo pozerať, hráči ukázali charakter, radosť po záverečnom hvizde bola odrazom ich výkonu na ľade. Okrem spomínanej nelichotivej negatívnej série, Slovan prerušil aj štvorzápasovú šnúru prehier.

Symbolika v číslach

O tom, že sa do siete svojho bývalého klubu trafil dvakrát Kašpar sme spomínali. Paradoxne  jeho gól padol z 20 strely v poradí hráčov Slovana v zápase.  Podobne sa z 20 strely v zápase podarilo skórovať aj Briukvinovi. Navyše jeho presilovkový gól  padol po situácii, ktorá pri prechod do tretiny Slovana zaváňala ofsajdom. Tak ako Kašpar aj Briukvin nosia na drese číslo 83. Symbolicky vo svojom stom zápase v KHL sa Marek Viedenský zapísal do tohto stretnutia jednou prihrávkou, svoje sté vystúpenie tak oslávil výhrou.

Tri tyčky

Slovan hral dobrý zápas. V prvej tretine mohol skóre otvoriť Švarný, jeho bomba skončila na ľavej žrdi. V druhej časti pri presilovke Slovana opečiatkovali konštrukciu brány Řepík i Meszároš. Švarný v tretej tretine predviedol nevídané sólo. Zobral puk od vlastnej brány, prešiel celé ihrisko pretlačil sa až do zakončenia, ktoré mu nevyšlo podľa predstáv. Zobral si príklad od Kašpara, ktorý sa v druhej časti preštrikoval až pred Jeriomenka, iba vďaka faulu obrancu nestačil zakončiť. Obaja predviedli pekné momenty, ktoré vďační fanúšikovia odmenili potleskom.

Neistý Jeriemenko

Nielen výkon Dynama nebol prvé dve tretiny taký, aký tento súper prevádzal na Slovane v minulých sezónach. Mali sme pocit, že svoj deň nemal 37-ročný veterán v bráne Dynama Jeriomenko. Máme za to, že svoj tím nepodržal. Vedúci gól Slovana na prekvapenie všetkých neudržal medzi svojimi betónmi. Zdalo sa, že hlavní rozhodcovia hru prerušia, čo si zrejme mysleli aj hráči až na jedného. Colby Genoway lišiacky vyšpáral ukrytý puk z pomedzi Jeriomenkových betónov, aby pohodlne poslal puk za bránkovú čiaru. Pri Boychukovom góle, ktorý považujeme za kľúčový, keďže ním Slovan takmer okamžite odpovedal na vyrovnávajúci gól súpera, zrejme nechtiac posunul puk na Boychuka, ktorý danú ponuku neodmietol. Kašparov pokus mu prepadol cez lapačku, keď na puk videl. Slovan svojou šikovnosťou dané momenty využil.