Päť postrehov zo zápasu s FC Nitra

Slovan má nabitý program. V utorok privítal v pohárovom zápase Nitru,  s ktorou zviedol súboj o postup do ďalšieho kola v Slovnaft cupe. Už v sobotu cestujú belasí do Zlatých Moraviec, kde odohrajú druhé jarné kolo. Po prehre so Žilinou, sme boli zvedaví, aký výkon predvedie Slovan proti Nitre.

Zaspatý prvý polčas

726 prítomných divákov čakalo, že Slovan odčiní prehru so Žilinou, a rozhodne o svojom víťazstve už v prvom polčase. Výkon Slovana bol však slabý, miestami profersorský, za čo ho Nitra potrestala. Keď sa Paukner dostal v tretej minúte tesne pred Krnáča, mohli hostia viesť 1:0. Driemajúcej obrane belasých toto varovanie nestačilo. Po chybe na pravej strane obrany, prešla lopta až ku Kemlagemu, ktorý poslal svoj tím do vedenia. Po tomto góle stojí za zmienku klikovanie Nitrana Benčíka. Zdalo sa, že tento, pre prítomných divákov nečakaný gól poslal belasých do kolien. Tí sa v prom polčase herne trápili. Ich trápenie dokumentovali aj tri nepresné prihrávky Františka Kubíka v krátkom časovom úseku. Zaujal Peltierov výpad z vlastnej polovice, ktorý ale zakončil veľmi nepresne. Slovan si nedokázal presne nahrať. Diváci fázami sledovali prekopávanú.

Čarovný prútik v šatni belasých?

Cez polčas bolo v kabíne Slovana veselo. Slovan vybehol do druhého polčasu ako vymenený. Začal napádať rozohrávku súpera, aktívne sa tlačil pred Hippovu bránu, za čo bol gólovo odmenený. Už v druhej minúte po zmene strán vyrovnal Jablonský a začínalo sa odznova. Nitra v druhom polčase ohrozovala Krnáčovu bránu sporadicky. Slovanisti po prvom góle vycítili možnosť pridať ďalšie góly, zlomiť zápas vo svoj prospech. Podnikali útoky po stranách, odkiaľ do vápna prichádzali nebezpečné centre. Dobíjanie súperovej brány prinieslo Slovanu v druhom polčase ovocie,  presadil sa v ňom napokon päťkrát.

Mladé pušky

Oproti zápasu so Žilinou urobil Jozef Chovanec drobné zmeny. V základnej zostave nastúpil Filip Ďuriš, ktorý sa trénerovi odvďačil tým najlepším možným spôsobom. Jeho gól z tesnej blízkosti znamenal vedenie Slovana 2:1. Celú akciu začal Juraj Kotula, ktorý z pravej strany nebezpečne vystrelil. Juraj tak odčinil svoje menšie zaváhanie pri prvom góle Nitry. Príchodom Karola Mészárosa nabrala hra na rýchlosti a priamočiarosti. Karol nielenže skóroval, ale pridal aj jednu gólovú prihrávku. Z pozície striedajúceho hráča dokonale zapadol do mužstva. Už tradične aktivitou hýril Adam Zreľák, ktorý sa dostával do zakončenia, ale ani v tomto zápase mu tam nepadlo.

S

227 minútové čakanie

Slovanu sa v príprave relatívne strelecky darilo. Prišiel zápas v Győri, po ktorom to belasým prestalo padať. Najmä Peltierovi so Zreľákom.  Priam nemohúcnosť streliť gól bola výsledkom prehry so Žilinou (0:2). Trápenie v koncovke pokračovalo aj proti Nitre. Našťastie pre Slovan, prišlo odkliatie už v 47. minúte zápasu, kedy sa podarilo skórovať Jablonskému, čím sa minutáž Slovana bez streleného gólu zastavila na čísle 227.

Detaily z tribúny

Na ihrisku sa objavili dvaja Hippovci. Slovanu dobre známi Michal, ktorý na lavičke belasých v minulosti pôsobil, v bráne Nitry chytajúci Patrik Hipp, syn trénera FC Nitra. V 72. minúte, po štvrtom góle Slovana, belasí zápas kontrolovali až do samotného konca. Po evidentnom faule v 16-náske Nitra kozmeticky upravila stav zápasu, v ktorom diváci videli sedem gólov. Medzi divákmi na tribúne sa objavil aj Martin Dobrotka,veríme, že je zdravotne fit a pomôže Slovanu k bodom už v najbližšom zápase. Kapitánom Slovana v pohárovom zápase s Nitrou  bol Kornel Saláta.