Päť postrehov zo zápasu s Ladou Togliatti

By  |  0 Komentárov


Slovan neuspel ani v domácom stretnutí s Ladou Togliatti. Tej podľahol 2:4, čím natiahol sériu prehier už na sedem v rade. Je to, žiaľ negatívny rekord belasých v tejto sezóne, toľko v prehier v rade nemali.

Atmosféra na tribúnach

Prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Boli sme svedkami utrápených presiloviek na oboch stranách. Diváci v hľadisku v ďalšom priebehu stretnutia častokrát iba krútili hlavami, ich sklamanie z predvedenej hry oboch mužstiev bolo čitateľné. Keď sme mali pocit, že Slovan odčiní prehru s Astanou a predvedie lepší výkon mýlili sme sa. Musíme, žiaľ skonštatovať, že to bol jeden z jeho najslabších zápasov na domácom ľade.

Bratský súboj pre  Charlesa

Málokedy v KHL nastupujú proti sebe bratia. Tentokrát proti sebe aj v druhom vzájomnom zápase nastúpili Genowayovci. Mladší Charles v drese Lady dokonca v deň zápasu oslavoval narodeniny. Po záverečnom hvizde bol šťastnejší obranca Lady, naopak Colby musel športovo bratovi zablahoželať k výhre. Prvý vzájomný súboj pri mantinely zviedli v prvej tretine, kedy Colby čisto odobral bratovi puk. Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že Charles je najproduktívnejším obrancom svojho mužstva, Colby dokonca najprodúktívnejším hráčom Slovana. Obaja boli vyhlásení za najlepších hráčov zápasu, obaja hrajú s číslom 55 na drese.

Z Desprésa útočník 

Simon Després vynechal zápas proti Astane. V stredu bol členom základnej zostavy, v zápase ho bolo vidno vo viacerých pasážach. Umiestnenou strelou sa postaral o vyrovnávajúci gól svojho mužstva, keď využil presilovku. Bol to jeho štvrtý zápis v tejto sezóne, na ktorý čakal od siedmeho októbra. Na jeho gól mu nahrával Štěpánek, pre ktorého to bola druhá prihrávka v ročníku. V tretej časti sa Després dokonca objavoval na pozície ľavého krídla, kde nahradil Boychuka, ktorý do hry už v záverečnej desaťminútovke nezasahoval.

Smrtiace brejky Lady

Lada hrala od prvej minúty svoju hru. Čakala na protiútoky, keď sa jej táto možnosť naskytla okamžite udrela. Keď sa zdalo, že vyrovnávajúci gól Slovana nakopne mužstvo k obratu, prišiel protiútok dvojice hráčov Žuravľov a Streľcov, aby prvý menovaný svoj tím poslal do vedenia. V tretej tretiny, túto dvojicu napodobnil Nesterov, ktorého v prečíslení našiel Soin. A to ešte  Štěpánek dve brejkové príležitosti súpera zneškodnil.  Slovan sa do takýchto prečíslení nedostal, v oslabení však unikol Kašpar, ktorého potlačil Řepík, aby takmer po mesačnej streleckej odmlke zaznamenal svoj štvrtý gól v ročníku.

Réway a štvrtý útok

V stretnutí na seba upútal pozornosť Martin Réway. Ten do polovice zápasu rozdával svojim spoluhráčom presné prihrávky, snažil sa so zápasom niečo urobiť.  V polovici stretnutia bol však prísne vylúčený. Krátko po návrate na ľad sa dokonca pustil do bitky s Dyakovom. Od tohto momentu sa mu prestalo herne dariť. Jeho frustrácia bol markantná aj pri štvrtok góle súpera. Strávili na ľade v priemere osem minút. Každé svoje striedanie odmakali. Reč je o mladom útoku Hecl-Sádecký-Sloboda, ktorý svojím pohybom robil obrane súpera starosti. Títo mladí hráči získavajú zápasové skúsenosti.  V dobrom svetle sa ukázali aj v pondelok proti Astane.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011