Päť postrehov zo zápasu s MŠK Žilina

By  |  0 Komentárov


ŠK Slovan prerušil sériu dvoch prehier v rade. Na domácom štadióne zdolal  žilinský tím z pod Dubňa 6:2. Pre divákov pripravil dôstojnú oslavu storočnice klubu.

Obľúbený súper

Slovan sa v tejto sezóne so Žilinou stretol štyrikrát. Vyhral všetky vzájomné zápasy a to pri unikátnom skóre 15:4! To, že sa Slovanu strelecky darí, dokumentuje aj duel z minulej sezóny, kedy belasí v Myjave zdolali Žilinu 6:0. Podobne teda ako aj v sobotu v tenisovej terminológie vyhral set. Tréner Slovana Martin Ševela po zápase povedal. „Proti Žiline sa nám dobre hrá, oni chcú hrať futbal, čo nám vyhovuje. Tentokrát musím povedať, že sme boli efektívni.Odčinili sme dve predchádzajúce prehry, kde sme nedali góly, zo šancí, ktoré sme si vytvorili“.

Jednoduchý gól

Belasí išli do vedenia už vo štvrtej minúte. Obranca Anang, po Medveděvovom centri z pravej strany hlavičkoval loptu do brvna, tá sa odrazila priamo na Šporarovu kopačku, ktorý do prázdnej brány nemal problém skórovať. Ku gólu sa dostal ako slepé kura k zrnu.„Prvý gól bol jednoduchý, nedávam veľa jednoduchých gólov, alke tento naozaj taký bol,“ povedal po stretnutí autor hetriku Andraž Šporar a dodal :„Nerád rozprávam o mojom rekorde, nie som poverčivý, ale keď o ňom hovorím nedávam góly, teraz som o tom pred zápasom nehovoril a podarilo sa mi dokonca trikrát skórovať. Už keď som mal na svojom konte dva, veril som, že ešte príde šanca aj na tretí gól. Pre mňa to bol prvý hetrik na Tehelnom poli, je to úžasný pocit“.

Exportné góly

V Bratislave padlo až osem gólov. Tri však boli priam ukážkové a potešili fanúšika futbalu. Najprv koncom polčasu parádnou strelou zvyšoval na 3:0 Dražič. Krátko po zmene strán sa takmer z toho istého miesta nenechal zahanbiť ani Žilinčan Gamboš. V závere zápasu zvyšoval na 5:2 utešeným lobom Šporar. „Hoci to to vyzeralo z lavičky ako jednoduchá situácia, určite to tak ľahké nebolo. V tej rýchlosti to nie je jednoduché takto trafiť. Šporar ukázal umenie a potvrdil kanonierské kvality,“ okomentoval tretí Šporarov gól Martin Ševela.

Nedáš dostaneš

Je to nepísané pravidlo, ktoré vo futbale, či hokeji platí dvojnásobne. Keď Boženík z dobrej šance nedal gól, prišla akcia belasých, po ktorej Holman zvýšil na 2:0, zúžitkoval presnú Suchotského prihrávku. Niečo podobné sa udialo o niekoľko minút neskôr, kedy Škvarka trafil brvno, z protiútoku ešte  Šporar nedal, ale Dražič, už  po spomínanej exportnej strele áno.

Holman opäť s gólom

Popri Šporarovi a Mohovi sa strelecky začali presadzovať aj ďalší hráči. Holman nadviazal na svoj gól z Ružomberku, kedy ťažil z Mohovej akcie. Gól proti Žiline strelil takmer z toho istého miesta po veľmi podobnej akcii. „Samozrejme za gól som rád, ale pre mňa je dôležitejšie, že mužstvo vyhralo. Jednoznačne sa nám podarilo vyhrať, toto víťazstvo k storočnici sme venovali fanúšikom. Sú našim dvanástym hráčom, bez nich by to nebolo ono. Oslava po zápase bola super, prišli aj malé deti, ktoré si to užívali,“ v krátkosti zhodnotil dianie na ihrisku David Holman.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.