Päť postrehov zo zápasu s Traktorom Čeľjabinsk

V predposlednom domácom zápase Slovan nenadviazal na výkon z utorka, podľahol Traktoru Čeľjabinsk 0:3. Podobne ako s CSKA v zápas neskóroval, zaostával hlavne v korčuľovaní. Súper rovnomerne skóroval v každej tretine, čím si zabezpečil tri body.

Súboj brankárov

V Bratislave stáli proti sebe dvaja reprezentační brankári..Francouz bojuje o účasť na olympiáde. Bol to Štěpánek, ktorý mal v zápase viac práce. Napriek tomu, že trikrát inkasoval, predviedol viacero pekných zákrokov. Diváci zatlieskali jeho pohotovému lapeniu puku v prvej tretine, keď potvrdil dobrý relfex. Rovnako perfektne si počínal aj v druhej tretine, keď podržal svoj tím počas presilovky. Celkovo kryl 37 pukov. Francouz mal najviac práce v druhej časti, keď hrali Slovanisti presilovky. Pôsobil kludným dojmom, čím sa po stretnutí tešil zo štvrtého čistého konta v ročníku. Obaja boli po zápase vyhlásení za najlepších hráčov svojho mužstva.

Zaspatá prvá tretina

Slovanu nevyšiel úvod prvej časti, už v 30 sekunde musel zasahovať Štěpánek. Súper od prvej minúty trávil viac času v tretine belasých. Slovan ukázal peknú akciu až v polovici prvej časti, kedy pekne zakombinoval Kašpar s Viedenským, ktorý ešte časoval prihrávku na Voráčka. Tomu chýbal krok, aby zakončoval do prázdnej brány. Traktor sa snažil o úvodný gól zápasu, ktorý napokon dosiahol v závere prvej časti. Slovan nechal veľa priestoru Kručininovi, ktorý nedal Štěpánkovi šancu.

Prerušenie hry

V druhej tretine bol na mantinel narazený Nick Ebert. Ten zostal na ľade, čakali sme, že hlavní rozhodcovia hru pre možné zranenie hráča prerušia. Nestalo sa, Slovan odohral pár sekúnd vo štvorici. Americký obranca sa s bolestivou grimasou zapojil do hry, pri vyvezení puku z tretiny nebezpečnou strelou ohrozil Francouza. V tretej tretine sme boli svedkami podobnej situácie. Tentokrát pri striedačke hostí padol po súboji na ľad hrá Traktoru. Rozhodcovia okamžite prerušili hru…prečo tak nespravili aj v prvom prípade? Pri očistení ľadu pomáhal aj hráč súpera, pomohol tak upratovacej čate vyčistiť ľadovú plochu.

Garbutt

Zaujímavou postavou zápasu bol Ryan Garbutt. Ten začínal v treťom útoku, v záverečnej tretine ho Zankovec posunul k Řepíkovi s Boychukom do prvej päťky. Ako jeden z mala bojoval, v oslabeniach dobre bránil. Patril k najaktívnejším hráčom  Slovana, spolu s Boychukom a Řepíkom na Francouza vyslali štyri strely. Po faule inkasoval desaťminútový osobný trest, v zápase napriek tomuto výpadku odohral takmer dvanásť minút. Ak by nebol vylúčený atakuje dvadsťaminútovú hranicu. Najviac si z útočníkov zahral Lamper, ktorý si pripísal 18 minút.

Maškaráda na záver

Keď je o zápase rozhodnuté, malo by sa dohrať v klude. Toto neplatilo v závere stretnutia, kedy sa o čestný gól belasých snažil Skalický. Toho nešetrne poslal k ľadu Petrov. Píšťalka rozhodcov zostala nemá. Tento zákrok sa nepáčil Marekovi Viedenskému, ktorý sa rozhodol svojho spoluhráča pomstiť. Dostal sa do potýčky s Nickom Bailenom. Samotný Petrov sa alibisticky skovával za hráčmi. Keď si hráči na záver podávali ruky, Petrov tento akt neabsolvoval, pri odchode z ľadu smiešnymi gestami smerom k divákom iba poukázal na svoju úbohosť.