Päť postrehov zo zápasu s Ufou

By  |  0 Komentárov


Slovan vstúpil do päťzápasovej domácej série výhrou nad Ufou. Potešil tak vzácneho hosťa, oslávenkyňu pani Irmu Pašekovú, ktorá v týchto dňoch oslávila svoje 79. narodeniny. Spolu s ňou si zápas nenechal ujsť ani syn nebohého Dušana Pašeka, Dušan Pašek mladší. Slovan nastúpil v zostave iba s jedným z hráčov, ktorí sa počas týždňa predstavili v reprezentačných výberoch. Bol to Michal Řepík, ktorý otváral skóre. Després, Sádecký, Hecl, Bezúch do zápasu nezasiahli. Brankár Mazanec kryl Štěpánkovi chrbát.

Zápis do histórie

Už sme o výkone a rozhodovaní hlavných rozhodcoch popísali dosť. Tentokrát dokázali nevylúčiť žiadneho hráča súpera. Trestnú lavicu zohrievali iba štyria Slovanisti. Hlavne v prvej časti mohla pravica hlavných rozhodcov viackrát uradovať. V druhej tretine, počas druhej presilovky súpera, hrala Ufa v šestici, čo uniklo čiarovým rozhodcom. V záverečnej časti by sa tiež našli minimálne dva jasné fauly zo strany Ufy. Nestalo sa, a tak belasí možnosť hrať početnú výhodu nedostali. Na obhajobu rozhodcov treba uznať, že vylúčenie Slovanistov neboli vymyslené, išlo o fauly.

Prvý, prvá, prvé

Prvý štart v drese Slovana si odkrútil Martin Réway. V zápase sa nestratil, ukázal viacero pekných hokejových momentov. V tretej časti sa zapojil do akcie, po ktorej Boychuk skóroval. Prvá asistencia, či prvý bod v KHL je na svete. Prvý gól v sezóne zaznamenal Michal Sersen, ktorý od modrej čiary prekvapil Scrivensa. Tomu výhľad zakrýval nevysoký Šerbatov. Prvé víťazstvo v päťzápasovej domácej sérii je skutočnosťou.

Výpadok

Po dobrej prvej tretine, kde Slovan hýril aktivitou, prišiel v prostrednej časti obrat. Herný výpadok, ktorý mohol stáť Slovan zápas. Slovan vyslal na Scrivensovu bránu iba štyri puky. Kanaďan v službách Ufy sa príliš nezapotil. Naopak, domáci strážca svätyne bol v permanencii. V 33. minúte dostal puk do masky, ktorú mu kustódi museli na striedačke opravovať. Počas čakania na úpravu Štěpánkovej masky na ľade prebiehali bojové porady, tak ako brániacej sa štvorice Slovanistov, ako aj presilovkového komanda na strane Ufy. Hráči súpera tento výpadok zo strany Slovana nedokázali využiť, do záverečnej časti bolo preto všetko otvorené.

Smoliar

Za smoliara zápasu by sme označili krídeľníka tretej formácie Pavla Skalického. V prvej časti sa mu nepodarilo využiť samostatný nájazd. Podobnú príležitosť nedokázal využiť ani v tretej časti, keď zhodne stroskotal na pozornom Scrivensovi. Bol aj pri góle z hokejky Andreja Šťastného, ktorému gól rozhodcovia neuznali, pre postavanie hráča v bránkovisku. Tým hráčom bol Skalický. Či, ale naozaj stál v bránkovisku tri sekundy, a dopustil sa priestupku voči pravidlám, vedia hlavní rozhodcovia.

Pozoruhodná séria predĺžená

Slovan dokázal využiť svoje šance, úvodným gólom v zápase sa šikovnosťou prezentoval Řepík, ktorý jednou rukou pretlačil puk pomedzi Scrivensove betóny. Zach Boychuk pri svojom zakončení zobral všetko na seba. Hoci mal na pravej strane volného Genowaya, presnou strelou prekonal svojho krajana v bráne súpera. V NHL je to častý jav, zámorskí hráči málokedy v takýchto pozíciach volia nahrávku. Slovan ešte doma s Ufou neprehral. V týchto domácich zápasoch dokázal vždy zo stretnutia vybojovať aspoň bod. V minulej sezóne zdolal Ufu 4:1, týmto zápasom sa chytil, zlepšenou hrou postupne začal vyhrávať zápasy, zahájil stíhaciu jazdu, ktorú napokon nedokázal dotiahnuť do želaného konca.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011