Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Moskva

Slovan má za sebou tretí domáci zápas. V nedeľu ťahal za kratší koniec, keď podľahol Spartaku Moskva 1:2. V nie moc divácky atraktívnom stretnutí rozhodli maličkosti. Ani tentokrát sme Spartak na domácom ľade nezdolali. Je to škoda, nakoľko na štadión Ondreja Nepelu zavítalo zatiaľ najviac divákov v tejto sezóne  – 9254.

Keď nie súper, tak rozhodca

Je to paradox, že v takmer každom stretnutí v tejto sezóne, niekto z našich hráčov nedohral zápas. Keď sa nezranil po súperovom kontakte, či nastrelenom puku od obrancu, tak prišiel na rad ďalší pán na holenie, muž v pruhovanom. Hlavný rozhodca s číslom 4 na drese nikoho z našich hráčov pri zrážke nezranil, ale za rečnenie poslal hneď v úvode druhej tretiny Václava Nedorosta predčasne pod sprchy. Nie je jasné čo také Nedorost okrem faulu na Kundrátka pri prvom otváracom góle rozhodcovi reklamoval. Verdikt bol ale jasný, trest do konca zápasu. A pri tom mal Václav pravdu, súper sa dostal do prečíslenia vďaka faulu na spomínaného Kundrátka na našej modrej čiare, čím sa dostal do výhody, z ktorej vyťažil úvodný gól. Slovanu sa tak rázom rozpadol prvý útok, Viedenský sa zo štvrtej formácie okamžite presunul k Cheechoovi s Taffom.

Cheechoov prvý gól na domácom ľade

Každý gól hráča poteší, ten prvý na domácom ľade o to viac. Keď sa ale nevyhrá, tá radosť nie je spontánna, jeho gól v podstate nič neriešil. Jonathan Cheecchoo od úvodu sezónu patril k aktívnym hráčom. Vytvoril si viacero šancí v ostatných domácich dueloch. Proti Torpedu pripravil puk ako na podnose pre zakončujúceho Plastina. Strelecký účet si  na domácom ľade otvoril proti Spartaku z presilovky. Zúžitkoval dobrú Taffeho prácu, a lišiackou strelou prestrelil brankára súpera. Tým bol v tomto stretnutí náhradný golman Spartaka Nikita Bespalov. Cheechoo patril medzi najaktívnejších strelcov Slovana, keď vyslal na Bespalova päť striel.

Účel svedčí prostriedky

Pri pohľade na štýl hry akým sa v Bratislave prezentujú celky ako Riga, Spartak Moskva, či Medveščak ale aj ďalší je zrejmé, že Slovan sa dostáva do pozície kedy on musí tvoriť. Tento štýl belasým nesedí, o čom sme sa mohli presvedčiť v stretnutí so Spartakom. Ten hral čo potreboval, vyhadzoval puk, kazil hru, skóroval z minima šancí, ktoré si vytvoril. Táto prehra musí Slovan mrzieť o to viac, že na Svetový pohár pocestuje obranca Kundrátek, a Nedorost bude belasým pre vyšší trest chýbať v ďalšom zápase.

Hra po rohoch

Tento zápas nebol divácky atraktívny. Prispeli k tomu oba celky, ktoré svoje akcie ťahali hlavne po rohoch odkiaľ góly nepadajú. Navyše tam vznikli viaceré sporné momenty, po ktorých museli muži v pruhovanom riešiť viaceré menšie potýčky. Zaujal moment v závere druhej tretiny, kedy bol vylúčený Meszároš, ktorý bránil Bačíka, ktorý sa dostal do kontaktu s protihráčom. A práve v tejto presilovej hre padol druhý gól Spartaku. Z nášho pohľadu nebola hra včas prerušená, aby odrazený puk skončil za Brustom. Toho tesne pred koncom druhej tretiny atakoval Bobrov, ktorý náraz do Brusta nezvládol podľa predstáv, „vybojoval“ pre Slovan presilovú hru.

Záhadná tretia tretina

Slovan proti Nogorodu prehrával po dvoch tretinách 1:3, proti Spartaku 1:2. Po skúsenostiach z minulosti ešte nič nebolo stratené. Keď ale Slovan nevyužil presilovku „zo šatne“ čas sa krátil, belasí boli čoraz viac bezradní. Oproti  Novgorodu sa Slovan prestal tlačiť pred bránu, jeho strely neboli tak nebezpečné, neprišiel ani súvislý tlak, po ktorom by  si vynútil vyrovnávajúci gól. Navyše sám musel čeliť nebezpečným výpadom súpera, akým bol nájazd Radila, ktorého Brust vychytal, udržal tak svoj tím v hre. Záhodou bol aj fakt, že zatiaľ čo v prvých dvoch tretinách bolo vylúčených 17 hráčov, v tej záverečnej nikto! Keď sa už nepískali fauly, mohlo sa aspoň pískať nešportové správanie súpera, ktorý predviedol komickú rybičku, keď sa hodil na ľad.