Päť postrehov zo zápasu s Víťazom Podolsk

HC Slovan prehral s Podoľskom vysoko 1:6. Pri výhre Jokeritu a Soči sa preňho týmto boj o play-off skončil. Bojovnosť bola zo strany Slovana v ostatných dueloch badateľná, program mal náročný, tentokrát to nevyšlo. Napriek tomu mu patrí naša vďaka, málokto vie, že Cheechoo hrá s utrhnutým ramenom. Klobúk dole pred jeho výkonmi.

Maxim Afinogenov

Viacerí z nás si tohto hráča pamätáme z NHL, kde sa mu darilo najmä v drese Buffala Sabers, kde bol spoluhráčom Mira Šatana.  Po ukončení pôsobenie v NHL sa vrátil do KHL, kde nastupoval za SKA, posledné štyri sezóny háji farby Podoľsku. V Bratislave predviedol niekoľko pekných hokejových momentov. Napriek jeho veku mu nechýba jeho povestná rýchlosť, ktorá ho počas kariéry sprevádza.  Na ľade využíva najmä svoje skúsenosti, usmerňuje svojich spoluhráčov, dobre číta hru. Aj vďaka jeho výkonom sa Podoľsku v tejto sezóne mimoriadne darí.  V stretnutí sa uviedol pekným gólom, dobre vyhodnotil situáciu, prudkou strelou prekonal Brusta. V druhej tretine zaujal kľučkou medzi trojicou hráčov Slovana, bezproblémov vyviezol puk na voľného spoluhráča.

Účelový hokej hostí

Odpoveď na otázku, prečo sa Podoľsku tento rok takto darí sme načrtli v predošlom bode. Mali sme počas sezóny možnosť vidieť zopár stretnutí Podoľsku. Ten v Bratislave potvrdil nastolený trend, v podstate viedol 1-3, keď dokonale využil ponúknuté chyby svojho súpera. Hral mimoriadne pozorne, využíval každučké zaváhanie. To, že mu presilovky nešli, to mu v piatok neprekážalo. Podarilo sa mu síce jednu využiť, ale zvyšné čo mal možnosť, v nich absolútne neoslnil. Na ich spôsobe hry sa v tejto sezóne popálilo viacero zvučných celkov. Nie moc pekným prejavom uštedril belasým krutú prehru 1:6, tá ani omylom nezodpovedala dianiu na ľade. Ako už bolo spomenuté, taktika Víťazu žala úspech.

Nešťastník Švarný

Sú zápasy, kedy sa jednoducho nachádzate v zlom čase na nesprávnom mieste. Týmto smoliarom je Ivan Švarný, ktorý bol na ľade pri piatich góloch súpera. Jeho smolu vyšperkovali svojim verdiktom hlavní rozhodcovia. Tí Švarného poslali na trestnú ľavicu za zovretie puku, ktorý ho mal niekde vo svojom výstroji. Nepochopiteľné vylúčenie aj napriek tomu, že čiarový rozhodca hlavnému vysvetľoval, že puk mal hráč niekde v spomínanom výstroji.  Zdalo sa, že hlavný rozhodca toto avizované vylúčenie po tejto diskusii zruší, nestalo sa tak.

Nepodarená druhá tretina

Po prvej časti sa zdalo, že Slovan nájde recept na hru Podoľsku.  Pri pohľade na priebeh druhej tretiny si najväčšie príležitosti na skórovanie vytvorila v dvoch striedaniach štvrtá formácia. Mladí napádali súperovu rozohrávku, aby svojou aktivitou uzamkli súpera pred Saprykinom, ktorý musel viackrát zasahovať. Oproti prvej tretine si Slovan nedokázal vytvoriť veľa vyložených šancí. Naopak, po dvoch zlepených Yatsenkových góloch inkasoval. V záverečnej tretine sa Slovanu nepodarilo skorigovať stav, úbytok síl po náročných zápasoch bol citeľný.

Slovanistický fanúšik

Kapitola sama o sebe. Tí diváci, ktorí v piatok sledovali hokej priamo na štadióne pripravili hráčom počas zápasu milé prekvapenie. Vážili si bojovnosť mužstva, obetavosť v osobných súbojov,  aby prejavili svojimi gestami vďaku za výkony svojich miláčikov. Málokde na svete, ak teda niekde okrem Bratislavy tri minúty pred koncom kolujú za nepriaznivého stavu 1:6 mexické vlny. Neustále sa povzbudzuje „Slovan, Slovan“, či tlieska sa v stoji. Samotní aktéri na ľade si to iba užívali, hráči Víťazu iba nepochopiteľne sledovali, čo sa to vlastne deje.  Toto sú momenty, ktoré nám v KHL závidia. Každý celok tu s radosťou hrá, keďže s výnimkou niektorých mužstiev býva atmosféra na ruských štadiónoch chladná.