Päť postrehov zo zápasu so Zlínom

By  |  0 Komentárov


Hokejisti Slovana majú za sebou druhé domáce prípravné stretnutiu. V ňom podľahli Zlínu 4:6. Ešte pred zápasom sa oba celky dohodli, že po skončení bude nasledovať predĺženie 3v3 ako aj samostatné nájazdy. Zatiaľ čo v riadnom hracom čase na svojho súpera nestačili, v predĺžení sa presadil Kašpar, aby samostatné nájazdy rozhodol jediný úspešný strelec Řepík. Neuspeli Kašpar s Buchtelem.

Mladý Adam Liška

V zápase zaujal mladý, ešte iba 17-ročný Adam Liška, ktorý v uplynulej sezóne pomohol juniorom k zisku bronzu. Na majstrovstvách sveta do 18 rokov patril medzi našich najlepších. Bol to práve Liška, ktorý mal prvú šancu belasých. Hoci neuspel, predviedol ukážkový návrat, aby súperovi zmaril príležitosť ohroziť Janusa. Jeho čas prišiel v druhej tretine, kedy si po spolupráci so Sádeckým umne počkal na pohyb brankára a skóroval. Pre viacerých bolo preto prekvapením, že ho v polovici stretnutia vo štvrtej formácii nahradil Sloboda.

Tri Kašparove nájazdy

Lukáš Kašpar nastúpil v pozícii kapitána. Na ľade ho bolo cítiť, svojim spoluhráčom vypracoval viacero dobrých streleckých príležitostí. V druhej časti sa posunul k Buchtelemu s Mikúšom, kde nahradil Hrnku, ktorý zaujal jeho post v prvom útoku. V závere stretnutia sa dostal pri zlom striedaní súpera do samostatného nájazdu, ktorý rutinérsky premenil. V predĺžení sa predral do šance a zoči voči Kasíkovi uspel aj po druhýkrát.  V samostatných nájazdoch mu ale jeho typické zakončenie nevyšlo.

Presilovky

Kameň úrazu. V tomto zápase mali oba celky viacero možností hrať v početnej výhode. Slovan počas troch presiloviek nedokázal ani raz ohroziť Kasíka. Zlín skončil s nulou na konte v dvoch presilovkách. Slovan musí ale mrzieť dlhá päťminútovú presilovka, keď hosťujúci Šťastný nešetrne narazil Sloboda, za čo dostal trest do konca stretnutia. Hoci Slovan po najkrajšej akcii zápasu hneď po prvej strele znížil, keď puk potiahol Taimi, aby Hrnka nezištne našiel Řepíka. Vlastnými chybami a faulami belasí o možnosť hrať túto dlhú početnú výhodu prišli.

Boj o miesto

V prípravných stretnutia viacerí hráči bojujú o riadnu zmluvu. Dvojica obrancov Voráček – Kozák preto dostávala od Miloša Řihu viac priestoru, aby ukázali svoji kvality. Hrali presilovky, oslabenia. V závere zápasu pri power play Slovana sa Kozák objavil na ľade, žiaľ po jeho chybe Zagrapan pridal šiesty gól Zlína do odkrytej brány. Voráček sa objavil v úvodnej formácii počas predĺženia. Kozák naskočil do druhej formácie, bol na ľade pri Kašparovom góle v hre 3v3.

Efektivita hostí

Hráči Zlína v podstate do čoho „buchli“ to skončilo v bráne. Slovan sa naopak na góly nadrel, hoci súpera prestrieľal, ten sa tešil z výhry. V druhej časti, keď belasí zabrali, hostia zo svojej prvej akcie skórovali odskočili domácim na 2:4, v presilovke im stačil jeden pokus, aby následne zvýšili na 2:5. Slovan sa dotiahol na rozdiel jediného gólu, na 5:5 sa mu vyrovnať nepodarilo.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011