Päťzápasovú bitku vyhral Slovan, postúpil do finále

V utorok sa odohral posledný, rozhodujúci piaty zápas medzi Slovanom a Banskou Bystricou, ktorý rozhodol o druhom finalistovi extraligy juniorov. Už v prvej minúte poslal belasých do vedenia Laššo. Slovan bol pri chuti, hostia nebezpečne ohrozili Pavlasa až v piatej minúte. Stopercentnú šancu vyrovnať nevyužil Koziot, ktorý netrafil odkrytú bránku. V 9. minúte takticky fauloval Bednarič, hostia si zahrali prvú presilovku v zápase, vďaka istému Pavlasovi sa skóre nemenilo. Hra sa vyrovnala, hralo sa tvrdo na hranici faulov. Hostia postupne prebrali iniciatívu, do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 pre Slovan.

Po prvej prestávke boli diváci svedkami kvalitného hokeja z oboch strán. V 26. minúte sa počas presilovky domácich do brejku dostal Andrasík, Pavlas betónom zneškodnil jeho únik zneškdonil. Presilovka belasým nevyšla, vzápätí hrali hostia dlhú 82 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Bystričania belasých zvierali, Pavlas ešte dokázal opäť s betónom chytiť nemožné, ale na vyrovnávajúci gól z hokejky Adamčíka bol prikrátky. Hosita boli pri chuti, Pavlas svoj tým držal. Šancu vrátiť vedenie na svoju stranu mali Slovanisti počas presilovky, tú nehrali zle, chýbala im však častejšia početnosť striel. Hoci boli Bystričania v druhej časti lepším mužstvom, v samom závere si nedali pozor na Galisa, ktorý poslal Slovan do vedenia.

Tretí gól Slovana prišiel z prvej akcie belasých v záverečnej časti. Kundrátovu prihrávku poslal Krajč do šibenice Rosanidčovej brány. V 47. minúte po chybe hosťujúcej obrany sa do úniku dostal Danišovský, v koncovke minul súperovu bránku. Slovan pozorne bránil, ustál aj ďalšie vylúčenie. Päť minút pred koncom sa strhla bitka medzi Galisom a Škamlom. Domáci hráč nedal svojmu súperovi najmenšiu šancu.  87. sekúnd pre koncom odvolala Bystrica brankára, stavila všetko na jednu kartu. Slovan po víťazstve 3:1 zvíťazil v dramatickej sérii 3:2 na zápasy. Vo finále sa stretne s Duklou Trenčín.

HC Slovan Bratislava – HC ´05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 1. Laššo (Šimonič, Vidovič), 40. Galis (Halama, Danišovský), 42. Krajč (Kundrát) – 30. Adamčík (Košecký)