Prehra po dobre rozohranom zápase

Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (Vasiliev, P. Černov), 53. Kagarlickij (Vasiliev,Jevsejenkov), 57. Bumagin (Kagarlickij, Jevsejenkov), 60. Rybin (Ugarov, Mereskin)  – 9. Hrnka (Skalický, Šerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker)

Severstaľ Čerepovec: Hudáček  – Veriovkin, Jevsejenkov, Kalašnikov, Višnevskij, Masuhr, Vasiliev, Kudako – Kagarlickij, Černov, Bumagin – Rybin, Mereskov, Ugarov – Vovčenko, Trubačov, Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Geraskin

HC Slovan Bratislava: Štepánek– Sersen, Voráček, Meszároš, Bačík, Barker, Després, Černý – Mikúš, Viedenský, Kašpar – Řepík, Boychuk, Réway – Genoway, Šťastný, Buchtele – Skalický, Hrnka, Šerbatov

Rozhodca: Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev. Vylúčenia 6:5, Presilovky 2:2 Oslabenia 1:0

Slovan začal v Čerepovci lepšie ako jeho súper. V polovici zápasu vyšiel hosťom brejk dvoch proti jednému, Hrnka poslal puk Hudáčkovi medzi betóny. Severstaľ odpovedal takmer okamžite, využil nedôsledné bránie Slovana, aby Rybin vyrovnal. Belasí hrali v závere tretiny dve presilovky v rade. V tej druhej Mikúš využil Viedenskému clonenie 1:2.

V úvode druhej časti Slovan ubránil presilovku. Následne pohrozil Viedenským, ale musel si dávať pozor na nebezpečné protiútoky Čerepovcu. Slovan zlepšil korčuľovanie, udržiaval si svoje jednogólové vedenie. V polovici tretiny sa Slovanu podarilo využiť presilovku, keď Viedenský prepasíroval puk za Hudáčka. Už o minútu mohol zvýšiť Hrnka, ktorý v dobrej šanci neuspel. Domácim sa podarilo znížiť vo vlastnom oslabení, keď skóroval Kagarlickij. Vzápäti Skalického útočný faul domáci nepotrestali vyrovnávajúcim gólom.

Tretia tretina sa kúskovala, Slovan sa snažil puky jednoducho vyhadzovať zo svojej tretiny. V oslebení Štěpánkovu bránu ohrozil Bumagin. Oba celky hrali niekoľko presiloviek. Slovan mohol o svojom vedení rozhodnúť, nestalo sa. Domáci jeho fauly potrestali, a dvomi gólmi otočili zápas vo svoj prospech.Svoje vedenie zveladili v záverečnej hre belasých bez brankára.